Kotvení polystyrenu není žádná věda, ale…



Když si zadáte do vyhledávače Google klíčový výraz „vady zateplení fasád“, objevíte tu zdroje, které popisují, a někdy i zobrazují na fotografiích, nejčastější závady a chyby, jichž se dopouští pracovníci v průběhu těchto stavebních prací. Některé snímky jsou vysloveně drsné, jen si představte, že vydáte spoustu námahy, energie a peněz na zateplení vašeho bytového domu a po půl roce se izolace začne deformovat a praskat, odloupne se vrstva krycí omítky a váš dům bude vypadat podobně, jako za válečného konfliktu.

bílý polystyren

Dalším problémem je vznik tepelných mostů, například nevhodně zvoleným kotvením polystyrenu, kdy se využívají hmoždinky s kovovým rozpěrným trnem. U takto ukotveného polystyrenu se objevuje mnoho tepelných mostů, kudy uniká v zimě teplo z domu a v létě tudy naopak do objektu proniká zvenčí teplý vzduch.

Rádi bychom vám nyní nabídli možnost využít důmyslnou technologii injektážních kotev Spiral Anksys, která minimalizuje vznik tepelných mostů a zajišťuje naprosto perfektní kotvicí spoje u minerální vaty či fasádního polystyrenu. Jsou to duté ocelové síťované válečky, které se po vyplnění montážní pěnou velmi snadno spojí se svým okolím a zajistí tím soudržný spoj bez tepelných mostů.

pěnový polystyren

Kotvy Spiral Anksys se využívají pro kotvení fasádního polystyrenu a minerální vaty a dále pak pro ukotvení stavebních konstrukcí do zateplených fasád, například pergol, garážových stání, kůlen, dřevníků atp. S kotvami Spiral Anksys se také počítá u zateplování stropů v panelových domech, snižování stropů v činžovních domech, při výstavbě provětrávaných fasád a při kotvení těžkého obkladového okrasného kamene na zateplenou fasádu. Výhodou těchto kotev je univerzalita, lze je použít pro takřka všechny typy stavebních či izolačních materiálů, například pro plnou a dutou cihlu, beton, kámen, OSB desky, heraklit, dřevotřísku či pórobeton.

5/5 - (1 vote)