Pěkné vztahy

Pěkné vztahy

Vzpomínám si, jak jsem si našla svého přítele na oslavě. Poznali jsme se na oslavě narozenin mé sestry. Moje sestra slavila narozeniny a řekla si, že když má třicetiny, tak udělá nějakou větší oslavu. Byla jsem ráda. Protože oslavy mám ráda a poslední rok a půl jsem na žádné pořádné oslavě nebyla. Takže moje sestra zamluvila opravdu velkou hospodu, kam pozvala dvacet osm lidí. Takže jsem si řekla, že ten celý večer si pořádně užiji. A taky se tak stalo. Sestra dokonce nechala udělat pořádnou svíčkovou, kterou nám všem dala a musím říct, že svíčková byla opravdu dokonalá.

Na oslavě bylo mnoho květin.

Moc nám všem chutnala. Tak i kdybyste viděli ten dort a všechny ty zákusky. Všechno bylo dokonalé. A taky jsem byla ráda, že tam sestra měla tolik kamarádů, že atmosféra byla perfektní. Byla jsem ráda že tam byly samé skvělé vztahy. A musím říct, že kde jsou dobré vztahy tak je i dokonalá atmosféra a nálada. Já si totiž pamatuji, jak jsem jednou byla na jedné oslavě, kde to jenom bylo dusno.

Dobré vztahy se vyplatí.

Byla tam totiž jedna holka, která tam potkala svého bývalého přítele s novou přítelkyni. Musím říct, že takové napnuté vztahy jsem už opravdu dlouho neviděla. Samozřejmě, že se tam pohádali a oba dva potom odešli. Myslím si, že je naprosto výhodné, pokud bývalí partneři udržují spolu třeba přátelské vztahy. Anebo alespoň takové, že se nebudou slovně napadat a urážet. Nicméně ale na sestřině oslavě jsem potkala svého přítele, se kterým jsem dodnes. A musím říct, že máme spolu pěkné vztahy a klape nám to. Příští rok slavíme naše druhé výročí a já se těším, že si uděláme taky nějakou velkou oslavu. Myslím si, že každý velký okamžik si zaslouží nějakou velkou oslavu nebo něco podobného. Mě se moc líbí, když se sejde hodně lidí, kde jsou samé dobré vztahy, aby se lidi poznávali a vyměnili si své zážitky a poznatky. Taky se mi líbí, když si lidé pomáhají a nic si navzájem nezávidí.

Jak vyléčit zlomené srdce

Jak vyléčit zlomené srdce

Určitě někdo znáte situaci, kdy jste zamilovaná, máte zaslepené oči a růžové brýle na sobě, které se po nějaké době bohužel ale roztříští. Proč? Partner vás například zradí a vy se rozejdete.

Truchlíte, jste smutná, pořád na něj myslíte a nemůžete s tím přestat. Pořád čekáte, že vám napíše nebo že se vám omluví a řekne vám, že je mu to líto. To je ale zásadní chyba. Vy se musíte vzchopit a jít dál. Jak? To se dozvíte v tomto článku.

partnerské dohady

První tip – všechny hmotné vzpomínky vyhoďte do koše

Říká se – co sejde z očí, sejde i z mysli. Jasně, že ne úplně a určitě to bude trvat, než se s tou bolestí naučíte žít, ale je dobré si ho nepřipomínat. Proto vyhoďte všechny hmotné vzpomínky a dárky co vám dal – například k výročí – do koše.

Druhý tip – poslední sbohem

Pokud máte šílený pocit, že mu chcete každou chvíli psát a nedokážete na něj přestat myslet, použijte jednoduchou věc. Napište dopis, ve kterém bude vlastně všechno, co mu chcete reálně napsat – ať už slova nenávisti, nebo vyznání lásky, jak ho milujete. Rozdíl oproti klasickému dopisu bude ale v tom, že dopis nepošlete jemu, ale spálíte ho. Vzniká tím jakási pomyslná konečná čára a mohlo by to pomoct.

srdíčko puklé

Třetí tip

Zkuste si na papír napsat plusy a mínusy vašeho vztahu. Vzpomeňte si na to, jak vám ubližoval, deptal vás, možná i použil zlá a sprostá slova. To přece není člověk, kterého byste chtěla ve svém životě. Nebo ano?

Čtvrtý tip – vytluč klín jiným klínem

Někdo taky tvrdí, že je nejlepší staré bolesti a rány zahojit novými známostmi a lidmi. Někomu to může pomoct, někomu ne, ale je pravdou, že to nefunguje úplně na každého člověka. Na někoho to dokonce může působit opačným způsobem, takže takhle rada není úplně pro každého člověka, každopádně kdo rád riskuje a třeba by si to chtěl vyzkoušet, už je zoufalý, tak může, ale tato rada je individuální.

Nedořešené záležitosti – jak se vypořádat s věcmi, se kterými už nic nezmůžeme?

Nedořešené záležitosti – jak se vypořádat s věcmi, se kterými už nic nezmůžeme?

Pro lidskou psychiku je jen málo věcí tolik traumatických jako nedořešené věci. Jedná se o zážitky, záležitosti, vzpomínky, události, traumata, chyby nebo promarněné příležitosti. Všechny jsou usazeny hluboko v naší minulosti a typické je pro ně zejména to, že pro náš život jako takový jsou velmi zásadní a stěžejní. Měly na nás určitý vliv, ať už negativní, či pozitivní. Obecně však platí, že co je nedořešené, mívá na naši mysl spíše negativní dopad.
muž přemýšlí
Pokud nastane v našem životě nějaká taková zásadní situace, kterou se nám nepodaří dořešit, může nás trápit po zbytek života. Proč? Zejména proto, že nemá výsledek. Musíme si proto opakovaně domýšlet takzvané „co by se stalo, kdyby…“ a náš mozek začíná vytvářet nepřeberné množství variant.
Sami sebe týráme různými možnými výsledky dané situace. Co by se asi stalo, kdybych tehdy udělal tohle, nebo řekl tamto, nebo kdyby se mi celá ta věc nestala, nebo kdyby se stala o trochu později, třeba bych zareagoval jinak, lépe, třeba by to dopadlo takhle nebo takhle. Psychika je v tomto směru opravdu tak vynalézavá, že nás může dohnat až do skutečně psychotických stavů nebo různých úzkostí.
žárovka v bublině
Jaké je řešení? Možná vás to překvapí, ale není nic jednoduššího než si danou nedořešenou záležitosti v hlavě uzavřít. Možná i výsledek, který pro vás v tuto chvíli není dostatečně uspokojivý, je bohužel přece jen ten skutečný a jiný další už nebude. Z různých důvodů vám nebylo předurčeno danou situaci uzavřít jiným způsobem. Je tedy potřeba si ji pomyslně odškrtnout jako uzavřenou, přestože to nedopadlo podle vašich představ. Jedná se o minulost a s tou už nic nezmůžete. Nejmoudřejší je vždy to, s minulostí se smířit. Jen toto vám poskytne potřebný klid a úlevu, kterou tak bezradně hledáte ve vytváření nekonečných scénářů a ve snaze vrátit se do chvíle, kdy se daná věc stala. Čím dříve přijmete, že věci, které se již odehrály, jsou neměnné, tím lépe.