Vůně domova, aneb osvěžovače a jejich možnosti

Vůně domova, aneb osvěžovače a jejich možnosti

Pokud chcete svůj domov provonět tak, aby se při každém průchodu vstupními dveřmi zbystřily všechny vaše smysly, existuje několik způsobů. Spousta lidí si pod vůní domova představí příjemné aroma linoucí se z trouby, kde právě máma pekla perníčky, nebo nádech čerstvých malin sesbíraných na zahrádce. Existují však i jiné možnosti, jak domov příjemně provonět. Jaké to jsou?

Vonné svíčky

Klasikou jsou obvykle vonné svíčky, jejichž vůně bývá příjemná, a nevtíravá. Ne každá vonná svíčka však dokáže domov doopravdy provonět. Záleží na kvalitě vonného vosku, a aroma, které si zvolíte. Pak už stačí jen škrtnou sirkou nebo zapalovačem, a během pár minut váš domov voní tak, jak jste si právě přáli. Ty nejlepší vonné svíčky však nebývají zrovna nejlevnější, a chvíli člověku zabere, než naleznete to, co hledá. Všeobecně nejoblíbenějším druhem vonných svíček je značka Yankee candle, která vyrábí svíčky se silným, ale příjemným parfémem. Samozřejmě se jedná o nákladnější variantu, zato svíčky vydrží hořet delší dobu, a skutečně příjemně váš domov provoní. Pokud však hledáte levnější variantu, můžete zkusit vanilkovou svíčku z Pepca, jejíž vůně i design jsou opravdu nádherné. Nebo zkrátka zkoušet, testovat, a objevovat.

oranžové svíčky

Aroma difuzéry

Velmi populární jsou pak i aroma difuzéry, z nichž nejoblíbenější je právě ten typ, kdy do malé lahvičky s vonným olejíčkem nasunete speciální tyčinky, které postupně nasávají olejíček z nádoby, a vydávají při tom příjemnou vůni. Tyto difuzéry seženete v hodně cenových relacích, přičemž i ty levné stojí za to. Nevýhodou však je, že vůně obvykle nevydrží tak dlouho, jak by člověk potřeboval, a rozhodně není tolik intenzivní. Jedná se však i o stylovou dekoraci.

aroma difuzéry

Aroma lampy

Jedná se o nádobu podobnou svícnu, kdy do prohnutého víka dáte vůni, a dole zapálíte svíčku. Obvykle se používají buď vonné vosky, nebo aroma olejíčky. Ani zde se nejedná o nijak nákladnou investici, a vůně obvykle bývá intenzivní. Aromalampu můžete používat dlouhodobě, přičemž jen postupně dokupujete vonné náplně.

Vonné tyčinky

Jedním z nejsilnějších aromat, které seženete, je právě aroma které vydávají vonné tyčinky. Tyčinku vložíte do stojanu, zapálíte, a sfouknete, přičemž z ní vychází vonný kouř. Pro mnohé lidi však může být tato vůně až příliš silná, a nápadná. Poznáte ji například v čajovnách, obchůdcích s polodrahokamy, nebo v meditačních centrech.

První bydlení mladých lidí

První bydlení mladých lidí

Pokud se dva lidé rozhodnou, že by spolu chtěli bydlet, měli by počítat s tím, že to nemusí být ze začátku snadné. Nemyslete si, že všechno je jen o koupi domu nebo bytu. Je toho daleko více, na co si bude muset takový pár zvyknout.

Příkladem mohou být zvyky druhého z partnerů. Pokud jste se pouze navštěvovali, jistě jste se ještě s celou řadou věcí u vašeho partnera nesetkali. Věřte, že se jistě najde něco, co vás překvapí a to jakmile spolu začnete bydlet.

Základem je ale najít si vaše nové bydlení. Pokud spolu chcete bydlet, měli byste si raději pořídit byt, než dům. Z jakého důvodu? Byt není tak finančně náročný, a pokud spolu skutečně začínáte bydlet, bude něco takového pro vás ideální.

starší dům

Na internetu člověk najde celou řadou nabídek, kterých můžete využít. Nejlepší by bylo, pokud byste zkusili jít ze začátku do podnájmu, protože pokud například zjistíte, že budete mít problém zvyknout si jeden na druhého, daný byt není problém opustit natolik, jako v případě, že byste si jej zakoupili a byli společnými vlastníky.

Je spousta párů, které se těší na to, až budou společně bydlet. Něco takového je ale pochopitelné, protože pokud se člověk s milovanou osobou vidí jen jednou za čas, může to být pro něj těžké a tak by byl rád, pokud by mohl s danou osobou bydlet a vidět jí tak každý den i když se například bude jednat jen o pár hodin.

novější dům

Ze začátku to opravdu nemusí být snadné, protože je potřeba mnoho věcí zařídit a na celou řadu věcí si zvyknout. Pokud ale dáte něčemu takovému alespoň půl roku, uvidíte, že na spoustu věcí se dá zvyknout a u spousty věcí se dají udělat kompromisy.

Na úplném začátku stačí i byt 2 + 1. Pokud si budete chtít časem koupit svůj vlastní byt, uvažujte už nad 3 + 1 nebo byty většími.

I vy můžete mít bydlení, ve kterém se vám bude s vašim partnerem žít opravdu dobře.

Jak zabezpečit chatu nebo chalupu před příchodem zimy?

Jak zabezpečit chatu nebo chalupu před příchodem zimy?

Opuštěné rekreační stavby jsou pro zloděje velikým lákadlem. Může se tedy stát, že po delší době přijedete na dovolenou, a bude vás čekat nemilé překvapení. Dle statistik počet krádeží v chatách a chalupách neustále roste. Jak se můžete bránit proti případným lupičům?

 zasněžená chalupa

Chraňte svůj majetek

Vše, co je hodnotné, si raději odvezte. Ať už se jedná o dražší elektroniku nebo jiné cennosti. Dobře schovejte i všechno nářadí a nábytek z pozemku. Projděte okolí své chaty nebo chalupy a vše, co se zde nachází, zavřete do prostoru, který lze uzamknout. Můžete se totiž divit, co všechno může mít pro lupiče hodnotu.

 

Domluva se sousedy

Obejděte své nejbližší sousedy a požádejte je o kontrolu svého objektu v případě, že na svoji chatu nebo chalupu v zimě přijedou. Na oplátku vy zase můžete udělat to samé pro ně. Pokud je vaše stavba na úplné samotě, bude lepší, když ji přijedete občas zkontrolovat sami.   

 chata v zimě

Zabezpečení objektu

Velmi důležité je zamyslet se nad tím, co všechno můžete udělat pro to, abyste mohli v klidu spát a nepřemýšlet nad tím, že se někdo dobývá do vašeho majetku. Co se týče mechanického zabezpečení, je možné použít například různé bezpečnostní dveře, které znesnadní vstup dovnitř. Dají se koupit v různých designových provedeních, nemusíte se tedy bát, že by vám vaši chatu nebo chalupu zošklivily. Lupiči se ale často dostávají dovnitř oknem. V tomto případě je vhodné polepit okna fóliemi, které zabrání rozbití a také můžete použít uzamykatelnou bezpečnostní kličku. V krajních případech je možné i namontování mříží.

 

Dalším efektivním způsobem zabezpečení je použití elektrického systému – můžete si instalovat kameru, kterou spojíte se svým mobilním telefonem, nebo se obrátit na odborníky a nechat si bezpečnostní systém uvést do chodu za pomocí agentury. Efektivní také může být použití spínačů, které vám budou automaticky rozsvěcet světla tak, aby to vypadlo, že uvnitř někdo je. Nic však nezkazíte ani tím, že si svůj majetek pro jistotu necháte dobře pojistit.

Malá, úsporná a kompaktní

Malá, úsporná a kompaktní

Pohovka je malá, úsporná a velice kompaktní sedačka, kterou můžete využít opravdu kdekoliv. Hodí se jak do velkých obývacích pokojů, tak díky svým malým rozměrům i do těch menších .
· Máte malou garsonku? Nevíte, jak se tam vlezete a potřebujete využít každý centimetr místa?

sedačka hnědá

· Pak si vyberte právě malou a sympatickou pohovku, která dodá celému prostoru pocit útulnosti a moderního prostředí. Nové a krásné pohovky můžete zakoupit v různých verzích, takže si celý prostor můžete přizpůsobit podle svého vlastního vkusu a uvážení. Navíc jsou pohovky rozkládací a dá se na nich přespat. Dokonce dokážou v každém směru nahradit postel.

Malé byty a garsonky se úplně obejdou bez ložnice. Tuto místnost můžete vynechat a můžete ji nahradit pouze rozkládací pohovkou. Velice praktické je to navíc v tom, že přes den máte krásnou a moderní sedačku na sezení, když se díváte na televizi, nebo když přijde návštěva a večer pár tahy tuto pohovku roztáhnete a najednou z ní máte luxusní místo pro odpočinek na spaní. Každý si užije noc na příjemném a pohodlném lůžku. V tomto ohledu je velice efektivní vybrat typ, který je vhodný pro každodenní spaní, abyste se ráno necítili rozlámaní a polámaní. Takovéto pohovky na každodenní spaní nebudou dělat žádné problémy, ale spát se Vám bude příjemně a pohodlně. Ráno se probudíte, plní energie a dobré nálady.

Nezabírají příliš místa

Velice populární je jejich velikost. Jsou malé a proto praktické. Výhody rozhodně převažují. Díky rozložení získáte spoustu úložného místa navíc. Do tohoto prostoru dáte náhradní lůžkoviny, deky nebo polštáře, ale také zde můžete schovat hračky, sezónní oblečení či spoustu dalších věcí, které zkrátka potřebujeme někam uložit. Často totiž v domácnosti bojujeme s prostorem a díky úložnému prostoru v pohovce máte volné místo na uložení čehokoliv.

béžová sedačka

· Jistě bude pěkným a moderním prvkem i ve Vaší domácnosti. Rychle si ji oblíbíte a to nejenom pro její pohodlí a komfortnost ale také pro její praktické a účelové stránky.