Jaké jsou výhody sídla společnosti v Praze

Jaké jsou výhody sídla společnosti v Praze


Pokud si chceme založit podnikání, je jasné, že musíme také zvolit jeho sídlo. Problém však je, že některé lokality jsou vhodnější, než jiné. Asi nikoho nepřekvapí, že centrum velkého města bude poněkud lukrativnější než domek v malé zapadlé vesničce. Zdaleka nejpopulárnější je tedy v tomto ohledu naše hlavní město.

A není divu, když se podíváme, jaké jsou výhody sídla společnosti v Praze Profi sídla, uvidíme, že jich je skutečně poměrně dost. Ale je jich dostatek k tomu, aby ospravedlnily zvýšenou cenu, kterou v Praze platíme? To je něco, na co je nutné se zaměřit především.

návrh sídla firmy

V první řadě je jasné, že Praha je centrum obchodu, ale především turismu. To znamená, že je v něm mnohem více potenciálních zákazníků. Lidé sem často také jezdí „na nákupy“, neboť jsou mnohdy přesvědčeni, že jsou zde zboží a služby kvalitnější. To pro většinu firem znamená podstatně vyšší zisky, než by měly jinak.

To ovšem není vše. Dále je to také velmi snadná dostupnost všech nezbytných věcí pro chod firmy. Nemusíme si je tedy nechat dovážet přes půl republiky, což samozřejmě vede ke snížení nákladů. I to následně přispívá k celkovému zisku.

pohled na centrum Prahy

Je ovšem potřeba zmínit, že zdaleka ne všechno je tak růžové. Samozřejmě, je zde mnoho pozitiv, máme tu však také negativa. Tím hlavním, které již bylo zmíněno, je fakt, že v Praze je prakticky vše dražší, a to včetně nemovitostí, případně nájmu, zvláště pak v centru města. A začínající podnikatelé obvykle nemají peněz nazbyt.

Dále je tu také větší konkurence. Vzhledem k atraktivnosti lokality není divu, že se sem stahuje mnoho firem. Pro začátečníka je tedy mnohem náročnější se prosadit, neboť zákazníci zde mají na výběr z mnoha jiných možností.

Je tedy otázkou, zda se nám to skutečně vyplatí, a pokud ano, jak bychom k tomu měli přistupovat. Je totiž jasné, že ani toto řešení rozhodně není vhodné pro každého.

Půjčovna dodávek Praha

Půjčovna dodávek Praha

Také se vám stalo, že ačkoli jste puntičkáři, kteří všechno dopředu plánují a najednou BUM a plán je v čudu? Prostě nějaká složka z vaší mozaiky vypadne, a kdybyste se rozkrájeli, tak s tím nic nenaděláte? Své by o tom mohl vyprávět Pavel. Zrekonstruoval domek, část vybavení bylo třeba obnovit a tak si se ženou sedli, všechen nábytek, osvětlení, vybavení kuchyně nakoupili on-line v Praze, zbývalo jen vyzvednout. Samozřejmě i doprava byla zajištěná, měl dorazit Karel se svojí dodávkou, ale co čert nechtěl, Karel měl pozdě v noci havárii, sice sám byl v pořádku, ale auto bylo nepojízdné.

Citroën Jumper

Pavel dostal záchvat vzteku, lítal po domě a zuřil. Markéta, jeho manželka, plakala, nesnášela, když je manžel naštvaný, navíc cestou měli s Karlem vyzvednout stromky do zahrady, které si Markéta objednala v pražském zahradnictví. Navrhla tedy, že objednané zboží nechají dopravit přímo obchodem, i když jí bylo líto, že nebude mít své stromky do zahrady. Vtom ale otevřel dveře rozespalý syn, nasadil výraz nešťastníka a povídá: „ A co bude s tím mým hadem? A co naše babička? Chtěla dovézt ty brambory.“ „Táák, nábytek, stromky, had i brambory a všechno je v háji!“ Řval Pavel a kopal do komody. Mezitím si syn Matěj, nadšený chovatel plazů, protřel rozespalé oko, usmál se a chytil rozzuřeného otce za ruku a táhl ho do svého pokoje.

Peugeot Boxer

Rychle zapnul počítač a už předváděl geniální řešení: „Podívej, tady to mám. Objednáme dodávku. Půjčovna dodávek Praha Rentcarservice.cz. Do Prahy pojedeme oba, ty převezmeš dodávku, můžou nám ji i přistavit podle potřeby, já potom pojedu za tebou naším autem. Všechno zvládneme! Naložíme nábytek, mamce stromky, stavíme se pro mého zamluveného hada, babičce vezmeme pytle brambor u sestřenice Běty a všechno v pohodě dovezeme domů a pak dojedeme vrátit dodávku. Půjčovna dává 500 km zdarma k půjčovnému, tam se pohodlně vejdeme!“ Puntičkář Pavel se zklidnil. Harmonogram dne byl zachráněn, vše klapne jak má. Manželka přestala plakat a oba jsou pyšní na syna Matěje, jak krásně zachránil tak prekérní situaci.

Jak vypočítat čistou mzdu

Jak vypočítat čistou mzdu

Pokud někdo doposud nemá jasno ve všech pojmech, týkajících se výplaty, mohly by mu objasnění poskytnout následující řádky.

Čistou mzdou se rozumí to, co pracovníci – ať už dělnických profesí či technicko-hospodářští pracovníci – přinesou domů jako odměnu za svou práci.

A jak se čistá mzda vypočítává? Ze mzdy hrubé, do konce roku 2020 se vypočítávala ze superhrubé mzdy. Ta však byla prozatím zrušena, proto se jí v tomto článku nebudeme zabývat.

euro-427531_1280

Hrubá mzda – tu má obvykle zaměstnanec sjednanou v pracovní smlouvě, kterou s ním zaměstnavatel uzavřel. Pracovníci ve státním sektoru jsou finančně ohodnoceni podle tarifních „tabulek“, v soukromé sféře záleží obvykle na dohodě obou stran.

Daň z příjmu fyzických osob ze zaměstnanecké činnosti – zaměstnanci odvádí finančnímu úřadu daň ve výši 15 % svého příjmu. Na většinu z nich se však vztahují některé z mnoha slev na dani. Po ukončení roku mohou pracovníci žádat o vyúčtování daně.

 • Slevy na poplatníka – roční sleva na dani na poplatníka pro rok 2021 činí 27840 korun, což je měsíčně 2320 Kč. Pro rok 2022 bude tato sleva ve výši 30840 Kč.

 • Sleva na vyživovaného manžela – jestliže druhý z manželů má roční příjem nižší než 60 tisíc korun, může pracovník uplatnit tuto slevu ve stejné výši jako na sebe.

 • Sleva na studenta – když pracovník ještě studuje, má nárok na slevu na dani z příjmu ve výši 335 Kč měsíčně, a to tehdy, jestliže podepsal u zaměstnavatele Prohlášení k dani.

 • Sleva na děti – tato sleva neboli daňový bonus je odstupňována podle počtu potomků a také podle toho, zda je dítě držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P.

 • Zaplacené úroky hypotéky (pokud doloží jejich úhradu) si může pracovník rovněž nechat odečíst od základu daně.

money-3536346_1280

Odvody záloh na sociální a zdravotní pojištění odvádí zaměstnanci přibližně v 1/3 jejich skutečné výše – zbytek za ně odvádí zaměstnavatel.

Dalšími srážkami ze mzdy může být výživné nebo třeba splátky půjček. Po zohlednění daňových slev a sražení povinných záloh SP a ZP a dalších splátek, zbude určitá suma, která je zaměstnanci vyplacena nebo odeslána na účet. A to je právě čistá mzda.

Jak napsat svůj vlastní ebook?

Jak napsat svůj vlastní ebook?

Co to je ebook?

V našem případě se jedná o elektronickou knihu, která je k dispozici ke stažení na internetu. Některé ebooky mohou být zcela zdarma a některé jsou pochopitelně zpoplatněny. Většinou se jedná o kratší publikace, než je tomu v případě klasických knih.
muž při stahování

Téma

Když se rozhodnete napsat ebook, jako první vás pravděpodobně napadne otázka „Jaké si mám zvolit téma?“ V tuto chvíli je třeba se rozhodnout, jestli se chcete spíše podělit o nějaké své zkušenosti, příběhy či zážitky nebo především vydělat. V prvním případě si zvolte téma, které vás baví, o kterém něco víte, a psaní pro vás bude radost. Při druhé variantě se spíše soustřeďte na to, co je momentálně trendy a o čem se hodně mluví. Další možností je cílit na určité skupiny lidí, na těhotné ženy, studenty, osoby, které potřebují motivovat a další. Obecně se dá říci, že nejvíce se dá vydělat na tématech o zdraví, hubnutí a o tom, jak vydělat peníze.

Nedostaňte se do problémů!

Určitě je vám jasné, že nelze jen tak začít psát, prodávat ebooky a neřešit nic dalšího. Jelikož se z pohledu zákona jedná o podnikání, je třeba zařídit si živnostenský list a zaregistrovat se na finančním úřadě. S tím samozřejmě souvisí podávání daňového přiznání a vedení účetnictví. Jako další je třeba mít sepsané obchodní podmínky, kterými se bude prodej ebooků řídit. Tyto podmínky můžete konzultovat s odborníkem nebo se můžete na internetu poohlédnout po nějakém vzoru a ten případně upravit podle svého.

Začínáme psát

Nepotřebujete stahovat žádné speciální programy, postačí vám klasický Microsoft Word nebo například OpenOffice. Jako první si vymyslete chytlavý název, který opravdu osloví a předem motivuje, dále si rozvrhněte kapitoly a podkapitoly, aby kniha dávala smysl a neskákali jste od tématu k tématu. Důležité je, aby se čtenář v ebooku dobře orientoval. Dále zde máte na výběr ze dvou variant. Buď můžete strukturu a vše okolo vytvořit sami nebo můžete využít šablony, které se dají bezplatně stáhnout na internetu.
malá čokoládka

Finální úpravy

Pokud už máte napsaný text, jste s ním spokojeni a samozřejmě jste si ho zkontrolovali, je třeba dodat ebooku na atraktivitě. Doplňte text o obrázky, čtenář tento krok zajisté ocení. Zvýrazňujte klíčová slova, důležité rady a tipy nebo motivační citáty. Co se barev týče, zvolte nějaké, které při čtení nebudou zbytečně unavovat oči, nebudou se tlouct a nebudou vypadat přeplácaně.

A je to!

Ebook máte napsaný, zkontrolovaný a teď už jen zbývá umístit ho na internet a nabídnout ke stažení. Umístit ho můžete například na vaše stránky, knihu nabídnou k prodeji na Amazonu nebo podobných stránkách nebo můžete zkusit některou z nabízených aplikací. Tyto aplikace fungují tak, že nahrajete soubor z počítače, vypíšete cenu a další údaje a odkaz je hotov. Toto umožňuje kupříkladu aplikace Fetchapp, která umožňuje platit kartou, přes PayPal a soubor ihned stáhnout. Jednoduše si na internetu vyhledejte způsob publikace, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Buďte v obraze

Buďte v obraze

Není těžké sledovat poslední aktuality dějící se ve světě. Ze všech stran se na nás valí nespočet zpráv, informací a důležitých oznámení. Může se stát, že právě díky těmto informacím vznikne panika a obavy z možných situací. Zvláště kvůli koronaviru se lidé čím dál více upínají na on-line zprávy a novinky. Jde o naprosto přirozenou reakci. Především v časech jako je tento je třeba být dostatečně informován ale zároveň nepropadnout všudypřítomnému strachu. V tomto článku se dozvíte, kde naleznete to momentálně nejpotřebnější a nejužitečnější.Muž s mobilním telefonem

World health Organization

Veškeré informace pro takřka celý svět o koronaviru naleznete právě na webu světové zdravotní organizace. Kromě psaných rad, jak se chránit jsou k dispozici také videa, která vám pomohou lépe pochopit danou situaci a poradí vám jak na to. Dále máte možnost sledovat novinky z celého světa a dozvědět se, co se kupříkladu právě teď odehrává ve Španělsku či Itálii.

Worldometer

Zde můžete sledovat aktuální vývoj nemoci, počet nakažených, vyléčených či těch, kdo bohužel podlehli. Grafy znázorňují jednotlivé dny a rostoucí čísla. Vše přehledně a pravdivě. Všimnout si například můžete obrovského procenta lidí, kterým se povedlo koronavirus vyléčit. Kromě celosvětové situace můžete také sledovat vývoj v konkrétní zemi. Stejně jako na stránkách WHO, i zde se dozvíte něco o symptomech atd.iPad a Google

Koronavirus – ministerstvo zdravotnictví ČR

Samozřejmě je důležité sledovat také dění na půdě naší země. Právě zde se tedy nachází kromě podstatných informací také rady a tipy, důležité kontakty, odkazy a statistiky. Web je dostupný také v anglickém jazyce, což je veliká výhoda zejména pro cizince žijící u nás.
Na závěr je nutno podotknout, že je nesmírně důležité ověřovat si každou informaci, na kterou narazíte. Pokud se tedy nejedná o důvěryhodné stránky jako jsou například Novinky.cz nebo iDnes.cz. Mnoho lidí sdílí poplašné zprávy, které mají k pravě velmi daleko a akorát podporují již tak dosti rozšířenou paniku.

Pokrokové, efektivní a vysoce stabilní texty

Pokrokové, efektivní a vysoce stabilní texty

Takzvané PR články píšeme vždy originální. Jedná se o články, které mají 1800 znaků a obsahují obrázky. Tento typ nahradil původní verzi 1.0. Původní verzi stále ještě mají naši klienti k dispozici. Nová verze však zajišťuje lepší stabilitu na Googlu a vyšší efektivnost, protože nároky dnešních internetových vyhledávačů se neustále zvyšují.
Za dobu naší působnosti se již mnohé změnilo, protože naše společnost funguje již pěkných pár let, a proto jsme ani my nemohli zaspat nebo otálet, a vymysleli a nabídli jsme našim klientům novodobou formu textů, která se nyní nazývá 2.0.google.png

Vzestupný trend

Texty mají stále vzestupný trend. Stíhají veškerým náročným podmínkám internetu a internetových vyhledávačů. Jeden článek se píše na jedno klíčové slovo nebo na jeden odkaz, čímž ještě zefektivňuje potřeby klientů. Obsahuje 1800 znaků a také obrázky přidané k danému tématu.
Publikace textů na webové stránky:
Texty se publikují na weby. Tuto službu samozřejmě zprostředkováváme, protože se jedná o naší práci. Co je vašim úkolem? Pouze určit klíčová slova a jejich počet. O nic jiného se nebudete muset starat. Naše společnost už zařídí tvorbu a psaní textů a také jejich publikaci na webech. Jakmile naše spolupráce skončí, zašleme vám odkazy na jednotlivé stánky, kde se texty vyskytují. sociální média.jpg

 1. Weby, kde se texty nachází, jsou zajištěné SSL zabezpečením.
 2. Fungují na více jak 50 serverech. Nenecháváme nic náhodě.
 3. Weby také používají tematické kategorie, to znamená, že text bude zařazen do kategorie, kde se nachází podobné texty.
 4. Pravidelně se na těchto stránkách upravuje také redakční obsah, takže se stránky stále aktualizují.
 5. Takové weby jsou bohaté na obsah a také bohaté na návštěvnost, která je zde maximálně vytížena.
 6. Navíc se dají číst i z mobilního zařízení.
 7. Pro naši práci je samozřejmostí starat se o celé SEO komplexně, proto také dáváme velký pozor, abychom nepublikovali text na webu, ze kterého by už vedl zpětný odkaz. Využíváme weby, které běží na IP adrese, ze které ještě není nastaven žádný zpětný odkaz.