Jak napsat svůj vlastní ebook?

Co to je ebook?

V našem případě se jedná o elektronickou knihu, která je k dispozici ke stažení na internetu. Některé ebooky mohou být zcela zdarma a některé jsou pochopitelně zpoplatněny. Většinou se jedná o kratší publikace, než je tomu v případě klasických knih.
muž při stahování

Téma

Když se rozhodnete napsat ebook, jako první vás pravděpodobně napadne otázka „Jaké si mám zvolit téma?“ V tuto chvíli je třeba se rozhodnout, jestli se chcete spíše podělit o nějaké své zkušenosti, příběhy či zážitky nebo především vydělat. V prvním případě si zvolte téma, které vás baví, o kterém něco víte, a psaní pro vás bude radost. Při druhé variantě se spíše soustřeďte na to, co je momentálně trendy a o čem se hodně mluví. Další možností je cílit na určité skupiny lidí, na těhotné ženy, studenty, osoby, které potřebují motivovat a další. Obecně se dá říci, že nejvíce se dá vydělat na tématech o zdraví, hubnutí a o tom, jak vydělat peníze.

Nedostaňte se do problémů!

Určitě je vám jasné, že nelze jen tak začít psát, prodávat ebooky a neřešit nic dalšího. Jelikož se z pohledu zákona jedná o podnikání, je třeba zařídit si živnostenský list a zaregistrovat se na finančním úřadě. S tím samozřejmě souvisí podávání daňového přiznání a vedení účetnictví. Jako další je třeba mít sepsané obchodní podmínky, kterými se bude prodej ebooků řídit. Tyto podmínky můžete konzultovat s odborníkem nebo se můžete na internetu poohlédnout po nějakém vzoru a ten případně upravit podle svého.

Začínáme psát

Nepotřebujete stahovat žádné speciální programy, postačí vám klasický Microsoft Word nebo například OpenOffice. Jako první si vymyslete chytlavý název, který opravdu osloví a předem motivuje, dále si rozvrhněte kapitoly a podkapitoly, aby kniha dávala smysl a neskákali jste od tématu k tématu. Důležité je, aby se čtenář v ebooku dobře orientoval. Dále zde máte na výběr ze dvou variant. Buď můžete strukturu a vše okolo vytvořit sami nebo můžete využít šablony, které se dají bezplatně stáhnout na internetu.
malá čokoládka

Finální úpravy

Pokud už máte napsaný text, jste s ním spokojeni a samozřejmě jste si ho zkontrolovali, je třeba dodat ebooku na atraktivitě. Doplňte text o obrázky, čtenář tento krok zajisté ocení. Zvýrazňujte klíčová slova, důležité rady a tipy nebo motivační citáty. Co se barev týče, zvolte nějaké, které při čtení nebudou zbytečně unavovat oči, nebudou se tlouct a nebudou vypadat přeplácaně.

A je to!

Ebook máte napsaný, zkontrolovaný a teď už jen zbývá umístit ho na internet a nabídnout ke stažení. Umístit ho můžete například na vaše stránky, knihu nabídnou k prodeji na Amazonu nebo podobných stránkách nebo můžete zkusit některou z nabízených aplikací. Tyto aplikace fungují tak, že nahrajete soubor z počítače, vypíšete cenu a další údaje a odkaz je hotov. Toto umožňuje kupříkladu aplikace Fetchapp, která umožňuje platit kartou, přes PayPal a soubor ihned stáhnout. Jednoduše si na internetu vyhledejte způsob publikace, který vám bude vyhovovat nejvíce.