Jaké jsou výhody sídla společnosti v Praze


Pokud si chceme založit podnikání, je jasné, že musíme také zvolit jeho sídlo. Problém však je, že některé lokality jsou vhodnější, než jiné. Asi nikoho nepřekvapí, že centrum velkého města bude poněkud lukrativnější než domek v malé zapadlé vesničce. Zdaleka nejpopulárnější je tedy v tomto ohledu naše hlavní město.

A není divu, když se podíváme, jaké jsou výhody sídla společnosti v Praze Profi sídla, uvidíme, že jich je skutečně poměrně dost. Ale je jich dostatek k tomu, aby ospravedlnily zvýšenou cenu, kterou v Praze platíme? To je něco, na co je nutné se zaměřit především.

návrh sídla firmy

V první řadě je jasné, že Praha je centrum obchodu, ale především turismu. To znamená, že je v něm mnohem více potenciálních zákazníků. Lidé sem často také jezdí „na nákupy“, neboť jsou mnohdy přesvědčeni, že jsou zde zboží a služby kvalitnější. To pro většinu firem znamená podstatně vyšší zisky, než by měly jinak.

To ovšem není vše. Dále je to také velmi snadná dostupnost všech nezbytných věcí pro chod firmy. Nemusíme si je tedy nechat dovážet přes půl republiky, což samozřejmě vede ke snížení nákladů. I to následně přispívá k celkovému zisku.

pohled na centrum Prahy

Je ovšem potřeba zmínit, že zdaleka ne všechno je tak růžové. Samozřejmě, je zde mnoho pozitiv, máme tu však také negativa. Tím hlavním, které již bylo zmíněno, je fakt, že v Praze je prakticky vše dražší, a to včetně nemovitostí, případně nájmu, zvláště pak v centru města. A začínající podnikatelé obvykle nemají peněz nazbyt.

Dále je tu také větší konkurence. Vzhledem k atraktivnosti lokality není divu, že se sem stahuje mnoho firem. Pro začátečníka je tedy mnohem náročnější se prosadit, neboť zákazníci zde mají na výběr z mnoha jiných možností.

Je tedy otázkou, zda se nám to skutečně vyplatí, a pokud ano, jak bychom k tomu měli přistupovat. Je totiž jasné, že ani toto řešení rozhodně není vhodné pro každého.