Zábavný sport

Zábavný sport

Ten, kdo je například sportovní antitalent marně hloubá nad tím, proč se ti fotbalisté honí za míčem. A proč při tom někdy trpí bolestí. Jenže, věc se má tak. Kdysi se jednoho horolezce ptali, proč leze na nějako horu, na kterou může vyjet lanovkou, odpověděl, že je totéž, jako kdyby se ptali hokejisty, proč se honí za tím malým černým nesmyslem, když si ho může koupit za pár peněz v obchodě. 

fotbalové zátiší

Vidíte, že někdy něco pochopit není zrovna jednoduché. Ale mně šlo spíše o něco jiného. Totiž zda je takový sport v některých chvílích ještě vůbec sportem či zábavou jako takovou. Když se na ledě řežou dva hokejisté, tak rozhodčí dle amerického vzoru pouze přihlížejí. Za komárů a jejich vlády tohle neexistovalo. Rozhodčí ihned zasahovali a následovaly tvrdé kázeňské tresty. Takže si to každý hodně rozmyslel. Nyní je prý skoro v každém mužstvu nějaký bitkař, který má úkol se prát. Zajímavé je, že lidé při tom ani nebučí, ani nepískají, ale naopak. Většinou zní potlesk a fandění té či oné straně. Proč takoví lidé nechodí raději na box, to věru nevím. A mimochodem, je box a vůbec veškeré takové rvaní se za peníze zábavou? Měl jsem za to, že tyto zábavičky zanikly se starým Římem a ejhle, není tomu tak. Sportovní haly jsou narvané k prasknutí, když se tam někde uprostřed snaží dva jedinci vymlátit tomu druhému z hlavy mozek. Vskutku inteligentní zábava hodná tak lovců mamutů.  

hokej

Není mi souzeno chápat diváky těchto prapodivností. Jsem zaostalý primitiv, jak jsem všeobecně nazývám proto, že je mi protivné jakékoli násilí a je mi jedno kdo na kom jej provozuje.  

Ale samozřejmě, že je na světě tisícovka opravdu zábavných věcí a také sportů. Jen se musí u nich člověk chovat jako člověk, a ne jako dobytek. Pak bude i kopaná a hokej zábavou. A to zábavou veselou pro všechny věkové kategorie. Protože je spousta lidí, kteří se na stadion bojí vzít své děti. Chápete proč, že ano.

Zábavné cestování s dětmi

Zábavné cestování s dětmi

Mezi nejoblíbenější místo, ve kterém si spoustu zábavy užijí nejen děti, ale i jejich rodiče, je Kocourkov. Ve kterém se návštěvníci ubytují v areálu Pekla Čertovina. A prožijí tu jeden z nejzábavnějších víkendů v celém roce. Už názvy apartmánů, ve kterých jsou ubytovaní,  napovídá mnohé. U Čarodějnice, Alcatraz či U Piráta. Nejvíce oblíbený je pokoj Autosalon. Který je prostornější, protože se do něj musí vejít všechny super bouráky. Snídaně tu jsou podávány v pekelném šenku, ve kterém může celá rodina i povečeřet. Nabízeny jsou samé pekelné speciality. Relaxovat tu mohou návštěvníci ve vířivce a pokud počasí dovolí, připravený je i venkovní bazén. Pro nejmenší jsou každý den v čertí herničce promítány pohádky s patřičnou tématikou. V Pekle Čertovina během pobytu je možné potkat mnohé pekelníky. A po zakoupení vstupenky i samotného Lucifera. Dobrou volbou je prozkoumání okolí. Dlouhými rodinnými procházkami v úchvatné přírodě.

Průzkum okolí

Příjemné vzpomínky si všichni rodinní příslušníci odvezou i z romantického pobytu ve Mlýně. A ne ledajakém. Pohádkovém. Čemuž odpovídá i styl ubytování. Přestože jsou pokoje vybaveny tou nejmodernější technikou, připadat si budete jako na zámku. Součástí mlýna je i vlastní rybník, který umožní příjemné procházky kolem jeho břehů. Ale i relaxaci v cedrovém sudu, který tu čeká s ohřátou vodou na svoje návštěvníky. Po třiceti minutách koupele se všichni cítí jako znovuzrození. Zapůjčit je možné pro celou rodinu rybářské pruty. A posedět u vody, za klapotu mlýnského kola. Pohádková vesnička je rovněž místem, které si zamilují nejen děti.

Koupel v bazénu

Celý pobyt je zahájen uvítacím ceremoniálem. Bábovkou, kterou upekla pro své hosty samotná Karkulka. Vzápětí jsou všichni nadšení způsobem ubytování. Kouzelná chaloupka, rozdělená do dvou poschodí, umožňuje dostatek soukromí jak rodičům, tak dětem. A hlavně jim. Protože ve všech pokojíčcích je připravena krabice pohádkových kostýmů. Ve kterých si užijí spoustu zábavy i za nepříznivého počasí. Součástí areálů je i krytý bazén s teplou vodou. Určitě si nezapomeňte přibalit před odjezdem plavky.

Únikové hry

Únikové hry

Není to ani tak dávno, co se staly únikové hry zábavou. Japonsko je první země, kde se začal tento typ her objevovat. Konkrétně v roce 2007. Již v roce 2011 byly téměř na všech kontinentech planety. Jedná se o strategické hry pro jednu nebo více osob. Jeden ze způsobů jak strávit rodinné odpoledne, nebo jen tak si zahrát s přáteli. Ukazuje se zde i fyzická zdatnost účastníků a také jejich myšlení, neboť jsou uzavřeni v místnosti. Důležité je nacházet stopy a dané indicie, aby došli k cíli.
virtuální realita
Dalším aspektem aby se tak stalo, jsou různé hádanky. Koneckonců vše se musí vyřešit v předem daném čase. Nejprve byla tato strategická hra pouze na počítači, kdy jeden hráč se musel dostat ven z uzavřené místnosti na základě prozkoumání okolí a také hledání různých stop. Témata k těmto hrám jsou především brány z filmů. V dnešní době si hráč může zasoutěžit tedy naživo. Vše je stejné, na principu počítačové hry. Velmi oblíbené jsou témata, například únik z cely ve vězení, stanice ve vesmíru nebo znovuobnovení středověku. Co se týče interiéru samotné hry, je velmi realistický. Objevují se zvuky, speciální osvětlení, otevírají se dveře, součástí je i posouvací stěna a mnoho dalších.
herní konzole

Česká republika a únikové hry

Nejvíce jsou rozšíření v hlavním městě Praha. Celkový počet se odhaduje na 120, dle statistik z roku 2019. Nejznámější provozovatelé jsou společnosti Questerland, Escapecar, The Chamber a další. Kromě Prahy, jsou tyto hry provozovány i v ostatních větších městech Česka, jako je Brno a Ostrava. Velmi oblíbené jsou mezi firmami, kde jsou především využívány jako zábava při pořádání různých teambuildingových akcí. V poslední době kromě úniku z uzavřených místností se vyskytuje i hra v externím prostředí. K takovému typu je pak využívaná mobilní aplikace. Také oblíbené jsou v České republice únikové hry na bázi virtuální reality, kde každý z hráčů má speciální brýle k vidění jiného světa.