Zábavný sport

Ten, kdo je například sportovní antitalent marně hloubá nad tím, proč se ti fotbalisté honí za míčem. A proč při tom někdy trpí bolestí. Jenže, věc se má tak. Kdysi se jednoho horolezce ptali, proč leze na nějako horu, na kterou může vyjet lanovkou, odpověděl, že je totéž, jako kdyby se ptali hokejisty, proč se honí za tím malým černým nesmyslem, když si ho může koupit za pár peněz v obchodě. 

fotbalové zátiší

Vidíte, že někdy něco pochopit není zrovna jednoduché. Ale mně šlo spíše o něco jiného. Totiž zda je takový sport v některých chvílích ještě vůbec sportem či zábavou jako takovou. Když se na ledě řežou dva hokejisté, tak rozhodčí dle amerického vzoru pouze přihlížejí. Za komárů a jejich vlády tohle neexistovalo. Rozhodčí ihned zasahovali a následovaly tvrdé kázeňské tresty. Takže si to každý hodně rozmyslel. Nyní je prý skoro v každém mužstvu nějaký bitkař, který má úkol se prát. Zajímavé je, že lidé při tom ani nebučí, ani nepískají, ale naopak. Většinou zní potlesk a fandění té či oné straně. Proč takoví lidé nechodí raději na box, to věru nevím. A mimochodem, je box a vůbec veškeré takové rvaní se za peníze zábavou? Měl jsem za to, že tyto zábavičky zanikly se starým Římem a ejhle, není tomu tak. Sportovní haly jsou narvané k prasknutí, když se tam někde uprostřed snaží dva jedinci vymlátit tomu druhému z hlavy mozek. Vskutku inteligentní zábava hodná tak lovců mamutů.  

hokej

Není mi souzeno chápat diváky těchto prapodivností. Jsem zaostalý primitiv, jak jsem všeobecně nazývám proto, že je mi protivné jakékoli násilí a je mi jedno kdo na kom jej provozuje.  

Ale samozřejmě, že je na světě tisícovka opravdu zábavných věcí a také sportů. Jen se musí u nich člověk chovat jako člověk, a ne jako dobytek. Pak bude i kopaná a hokej zábavou. A to zábavou veselou pro všechny věkové kategorie. Protože je spousta lidí, kteří se na stadion bojí vzít své děti. Chápete proč, že ano.