Naplánujte si na vašem koberci dovolenou

Začátek měsíce června je pro mnohé z nás opravdovým požehnáním. Blíží se letní slunovrat, kdy je slunce na obloze každý den déle, než šestnáct hodin, venku je již příjemné teplo, které svádí oblékat se do krátkých kalhot a triček, a zároveň víme, že je před námi období dovolených. A tak rádi usedáme do křesla sedací soupravy a přemýšlíme, kam se letos vlastně vypravit.

Plánování dovolené je pochopitelně velmi zodpovědný krok, protože nevybereme-li si dobře, budeme celý týden nebo čtrnáct dnů otrávení a z očekávání nejkrásnějších dvou týdnů v roce zbydou jen oči pro pláč. Věnujte proto těmto přípravám dostatek času a využijte všech dostupných prostředků, které máte po ruce.

koberec v hale

Rozložte si na koberec mapu a všechny prospekty – jako příklad bychom mohli zvolit plánování dovolené v tuzemsku. Řekněme, že jste se rozhodli vyrazit tentokrát někam do hor, ale nevíte do kterých. Napovíme vám – rozložte si na koberec v obýváku nebo v ložnici velkou papírovou podrobnou mapu, papírový autoatlas a notebook, vezměte do ruky tužku a papírový poznámkový blok, a vyhledávejte na mapových podkladech ta nejatraktivnější místa, co vás zaujmou.

plánování dovolené

Svačina na podlaze – nepracujte s prázdným žaludkem, budete zbytečně sevřeni stresem, doneste si na koberec tác a na něm talíř s palačinkami a horkým kakaem a pusťte se do toho. Svačina konzumovaná v tureckém sedu na koberci je něco úplně jiného, než sezení u stolu na klasické židli.

Zapomeňte na špinavý a páchnoucí koberec – plánování dovolené vás nemůže bavit, když budete usedat na staré skvrny, které dokonce tu a tam lepí, a k tomu všemu se z kobercových vláken line odér, typický pro týden nemytá bosá chodidla. Povolejte ještě před tím, než na koberec usednete s notebookem a mapami, profesionály na čištění koberců, kteří se postarají o to, abyste se mohli posadit na podlahu čistou a voňavou.