Osvědčené rady při hledání šikovného řemeslníka

Poctivý řemeslník, který umí vzít za práci, je šikovný a dodržuje požadovanou kvalitu i termín – s takovým se setkáme jen párkrát za život. Pokud se tedy pouštíte do renovace, rekonstrukce či přestavby, takového aby člověk pohledal. I ten nejšikovnější všeuměl by měl raději nechat odborné práce na profesionálech, kteří jsou vyškolení a své práce rozumí. Navíc v případě jakékoliv závady nesou plnou odpovědnost.

instalatérské práce

Jenže kde takového řemeslníka sehnat? Spousta lidí vám bude tvrdit, že jich je jako šafránu a narazit na něho není vůbec jednoduché. S našimi radami se vám to možná poštěstí a narazíte hned napoprvé na odborníka, který svou práci ovládá jako nic.

  • Osobní zkušenost dokáže víc než nejlepší recenze

Jak tedy najít opravdu dobrého řemeslníka? Osobní doporučení je někdy lepší reklama než ta na internetu nebo v televizi. Pokud tedy hledáte ručičky k nezaplacení, zeptejte se svých známých, zda nemají zkušenost s dobrým řemeslníkem, kterého by klidně na práci pozvali znovu. Světe div se, ale tímto způsobem velmi často narazíte na skvělého řemeslníka s minimem námahy. Jedním takovým je i elektrikář kolín, který si poradí s veškerou elektroinstalací i haváriemi v domácnosti.

  • Ptejte se přímo u zdroje

špinavé ruce

Pokud přeci jenom v okruhu svých známých nenajdete nikoho s pozitivní zkušeností na dobrého řemeslníka, nezbývá než se zkusit zeptat přímo u zdroje. Co třeba stavebniny, které máte v okolí svého bydliště? Nevěděli by o někom šikovném? Za optání nic nedáte a mnohdy se na vás sesype hned několik jmen, ze kterých si snadno vyberete. To platí hlavně v menších městech, kde se mezi sebou často prodejci ve stavebninách a řemeslníci dobře znají, neboť jsou mezi sebou v denním kontaktu. Řada výrobců stavebního materiálu má na svých stránkách navíc i seznam svých řemeslníků, ze kterých můžete s libostí vybírat. Hledání však nenechávejte na poslední chvíli, řada řemeslníků má nasmlouváno práci na několik měsíců dopředu.