Nábytek, co vám pomůže s nedostatkem místa

Pokud máte nedostatek místa, vyřešit to můžete hned několika způsoby. Levný a zároveň docela účinný způsob je výměna některých kousků nábytku.

Nábytek, co vám pomůže s nedostatkem místa

Chcete-li mít prostorný byt, tak si budete muset našetřit malé jmění. Nedá se nic dělat, velká obydlí nejsou za pár tisícovek k mání a nejspíše už asi nikdy nebudou. Obytných nemovitostí je nedostatek, což samozřejmě automaticky znamená jejich zdražování. Ovšem i na docela malém prostoru se dá slušně bydlet s více lidmi najednou. Chcete to však umět vyjít s dalšími členy domácnosti a vědět, jak ušetřit trochu toho prostoru navíc. Samozřejmě, že byt nejde nafouknout, ale dá se vylepšit tak, aby byl trochu větší. A to nejen opticky.

Ložnicová skříň

To první, co byste měli udělat, to je generální úklid. Všechno, co nepotřebujete nebo k tomu nemáte vyloženě kladný vztah byste měli vyhodit do popelnice nebo darovat armádě spásy. Každý předmět, byť by byl sebemenší, který se povaluje po bytě, zabírá místo. Čím více věcí se zbavíte, tím více prostoru získáte. Zaměřit byste rovněž měli i na nábytek. Ten ale z větší části nevyhazujte, alespoň ne ten s úložným prostorem. Ten totiž můžete vyměnit za daleko efektivnější a prostor šetřící vestavěné skříně Sten-skrine.cz.

Jsou výhodné

Vzhledem k tomu, že tento nábytek se vyznačuje hlavně tím, že se většinou svého objemu nachází ve stěnách, je snad jasné, že pro malé byty je naprosto ideální. Není sice nejlevnější, jak by také ano, když se vyrábí na zakázku, ale je nadmíru užitečný a efektivní. V případě, že se doma nemůžete skoro ani hnout, je jeho koupě nezbytná. Klidně kvůli tomu oželte jednu dovolenou v Egyptě a jeďte letos na Lipno. Rozhodně se vám to v konečném důsledku vyplatí, jelikož tak můžete získat pěkných pár metrů čtverečních navíc. A to určitě není málo.

Věšáky s oblečením

Nešetřete

Jak již bylo naznačeno výše, nejedná se o drobnou investici, zvláště chcete-li toho více. To však neznamená, že byste měli šetřit na nesprávných místech, třeba na materiálu. Nemusíte si kupovat rovnou skříně z masivu, ale rozhodně si je nenechte vyrábět z odpadu, abyste ušetřili. Nevyplatí se vám to.