Buďte v obraze

Není těžké sledovat poslední aktuality dějící se ve světě. Ze všech stran se na nás valí nespočet zpráv, informací a důležitých oznámení. Může se stát, že právě díky těmto informacím vznikne panika a obavy z možných situací. Zvláště kvůli koronaviru se lidé čím dál více upínají na on-line zprávy a novinky. Jde o naprosto přirozenou reakci. Především v časech jako je tento je třeba být dostatečně informován ale zároveň nepropadnout všudypřítomnému strachu. V tomto článku se dozvíte, kde naleznete to momentálně nejpotřebnější a nejužitečnější.Muž s mobilním telefonem

World health Organization

Veškeré informace pro takřka celý svět o koronaviru naleznete právě na webu světové zdravotní organizace. Kromě psaných rad, jak se chránit jsou k dispozici také videa, která vám pomohou lépe pochopit danou situaci a poradí vám jak na to. Dále máte možnost sledovat novinky z celého světa a dozvědět se, co se kupříkladu právě teď odehrává ve Španělsku či Itálii.

Worldometer

Zde můžete sledovat aktuální vývoj nemoci, počet nakažených, vyléčených či těch, kdo bohužel podlehli. Grafy znázorňují jednotlivé dny a rostoucí čísla. Vše přehledně a pravdivě. Všimnout si například můžete obrovského procenta lidí, kterým se povedlo koronavirus vyléčit. Kromě celosvětové situace můžete také sledovat vývoj v konkrétní zemi. Stejně jako na stránkách WHO, i zde se dozvíte něco o symptomech atd.iPad a Google

Koronavirus – ministerstvo zdravotnictví ČR

Samozřejmě je důležité sledovat také dění na půdě naší země. Právě zde se tedy nachází kromě podstatných informací také rady a tipy, důležité kontakty, odkazy a statistiky. Web je dostupný také v anglickém jazyce, což je veliká výhoda zejména pro cizince žijící u nás.
Na závěr je nutno podotknout, že je nesmírně důležité ověřovat si každou informaci, na kterou narazíte. Pokud se tedy nejedná o důvěryhodné stránky jako jsou například Novinky.cz nebo iDnes.cz. Mnoho lidí sdílí poplašné zprávy, které mají k pravě velmi daleko a akorát podporují již tak dosti rozšířenou paniku.