Vůně domova, aneb osvěžovače a jejich možnosti

Pokud chcete svůj domov provonět tak, aby se při každém průchodu vstupními dveřmi zbystřily všechny vaše smysly, existuje několik způsobů. Spousta lidí si pod vůní domova představí příjemné aroma linoucí se z trouby, kde právě máma pekla perníčky, nebo nádech čerstvých malin sesbíraných na zahrádce. Existují však i jiné možnosti, jak domov příjemně provonět. Jaké to jsou?

Vonné svíčky

Klasikou jsou obvykle vonné svíčky, jejichž vůně bývá příjemná, a nevtíravá. Ne každá vonná svíčka však dokáže domov doopravdy provonět. Záleží na kvalitě vonného vosku, a aroma, které si zvolíte. Pak už stačí jen škrtnou sirkou nebo zapalovačem, a během pár minut váš domov voní tak, jak jste si právě přáli. Ty nejlepší vonné svíčky však nebývají zrovna nejlevnější, a chvíli člověku zabere, než naleznete to, co hledá. Všeobecně nejoblíbenějším druhem vonných svíček je značka Yankee candle, která vyrábí svíčky se silným, ale příjemným parfémem. Samozřejmě se jedná o nákladnější variantu, zato svíčky vydrží hořet delší dobu, a skutečně příjemně váš domov provoní. Pokud však hledáte levnější variantu, můžete zkusit vanilkovou svíčku z Pepca, jejíž vůně i design jsou opravdu nádherné. Nebo zkrátka zkoušet, testovat, a objevovat.

oranžové svíčky

Aroma difuzéry

Velmi populární jsou pak i aroma difuzéry, z nichž nejoblíbenější je právě ten typ, kdy do malé lahvičky s vonným olejíčkem nasunete speciální tyčinky, které postupně nasávají olejíček z nádoby, a vydávají při tom příjemnou vůni. Tyto difuzéry seženete v hodně cenových relacích, přičemž i ty levné stojí za to. Nevýhodou však je, že vůně obvykle nevydrží tak dlouho, jak by člověk potřeboval, a rozhodně není tolik intenzivní. Jedná se však i o stylovou dekoraci.

aroma difuzéry

Aroma lampy

Jedná se o nádobu podobnou svícnu, kdy do prohnutého víka dáte vůni, a dole zapálíte svíčku. Obvykle se používají buď vonné vosky, nebo aroma olejíčky. Ani zde se nejedná o nijak nákladnou investici, a vůně obvykle bývá intenzivní. Aromalampu můžete používat dlouhodobě, přičemž jen postupně dokupujete vonné náplně.

Vonné tyčinky

Jedním z nejsilnějších aromat, které seženete, je právě aroma které vydávají vonné tyčinky. Tyčinku vložíte do stojanu, zapálíte, a sfouknete, přičemž z ní vychází vonný kouř. Pro mnohé lidi však může být tato vůně až příliš silná, a nápadná. Poznáte ji například v čajovnách, obchůdcích s polodrahokamy, nebo v meditačních centrech.