Jak vyléčit zlomené srdce

Určitě někdo znáte situaci, kdy jste zamilovaná, máte zaslepené oči a růžové brýle na sobě, které se po nějaké době bohužel ale roztříští. Proč? Partner vás například zradí a vy se rozejdete.

Truchlíte, jste smutná, pořád na něj myslíte a nemůžete s tím přestat. Pořád čekáte, že vám napíše nebo že se vám omluví a řekne vám, že je mu to líto. To je ale zásadní chyba. Vy se musíte vzchopit a jít dál. Jak? To se dozvíte v tomto článku.

partnerské dohady

První tip – všechny hmotné vzpomínky vyhoďte do koše

Říká se – co sejde z očí, sejde i z mysli. Jasně, že ne úplně a určitě to bude trvat, než se s tou bolestí naučíte žít, ale je dobré si ho nepřipomínat. Proto vyhoďte všechny hmotné vzpomínky a dárky co vám dal – například k výročí – do koše.

Druhý tip – poslední sbohem

Pokud máte šílený pocit, že mu chcete každou chvíli psát a nedokážete na něj přestat myslet, použijte jednoduchou věc. Napište dopis, ve kterém bude vlastně všechno, co mu chcete reálně napsat – ať už slova nenávisti, nebo vyznání lásky, jak ho milujete. Rozdíl oproti klasickému dopisu bude ale v tom, že dopis nepošlete jemu, ale spálíte ho. Vzniká tím jakási pomyslná konečná čára a mohlo by to pomoct.

srdíčko puklé

Třetí tip

Zkuste si na papír napsat plusy a mínusy vašeho vztahu. Vzpomeňte si na to, jak vám ubližoval, deptal vás, možná i použil zlá a sprostá slova. To přece není člověk, kterého byste chtěla ve svém životě. Nebo ano?

Čtvrtý tip – vytluč klín jiným klínem

Někdo taky tvrdí, že je nejlepší staré bolesti a rány zahojit novými známostmi a lidmi. Někomu to může pomoct, někomu ne, ale je pravdou, že to nefunguje úplně na každého člověka. Na někoho to dokonce může působit opačným způsobem, takže takhle rada není úplně pro každého člověka, každopádně kdo rád riskuje a třeba by si to chtěl vyzkoušet, už je zoufalý, tak může, ale tato rada je individuální.