Čaj není obyčejný nápoj

Máte rádi čaj? Pijete jej na žízeň nebo si jej vychutnáváte obdobně jako třeba kávu? Protože něco zcela jiného je zalít si pytlík ovocného čaje a něco jiného je připravit si šálek lahodného nápoje ze sypaného čaje nebo svinutých lístků pravého čaje.

Možná si chodíte kupovat čaje do běžného obchodu, kde si vyberete ten svůj oblíbený ovocný, černý nebo zelený čaj v sáčcích. Někdy koupíte i bylinkový čaj, pokud vás trápí nějaký zdravotní neduh. Ale byli jste někdy ve speciálním obchůdku, kde vám nabídnou skutečné a pravé čajové lístky k přípravě lahodného nápoje? Toho nápoje, ke kterému s váže celý čajový obřad, který známe jen z filmů nebo možná jen z doslechu? Není jediný důvod, proč byste si nemohli doma připravit výborný čaj.

čaj

Znáte např. Oolong čaj? Prodává se ve třech variantách síly čaje a také si můžete vybrat aromatizovaný čaj. Když si jej poprvé uvaříte, budete pravděpodobně překvapeni, protože tento čaj nemá s těmi našimi ovocnými nic společného. Budete překvapeni jeho sílou a chutí a buď se vrátíte k našim sáčkovým čajům nebo, a to je pravděpodobnější, propadnete chuti pravého čaje a budete si vařit Oolong čaj pravidelně, ale ne jako čaj na zahnání žízně, ale obdobně jako nedělní odpolední kávu, bude to zkrátka čaj pro chvíle klidu a odpočinku.

čaj

Možná vás Oolong čaj inspiruje a začnete ochutnávat i jiné druhy čajů, můžeme vám nabídnou obchůdek Darka-shop, kde najdete řadu sypaných čajů. Příprava sypaných čajů je trochu složitější než příprava sáčkovaných čajů, ale námaha se vám mnohonásobně vrátí v podobě lahodného nápoje, který se vychutnáte do poslední kapky. Čaj je nápoj, který pijeme od dětství až do smrti. Může být součástí našeho pitného režimu. Ale kvalitní sypaný čaj, to je nápoj, který v nás vyvolá pocit pohody a jeho popíjení se může stát vaším soukromým čajovým obřadem.