Chytejte vodu

Kdo má rodinný domek má většinou i místnost, kde uskladňuje nejrůznější nářadí, sekačku, nebo přes zimu zahradní nábytek. Někdo využívá garáž, někdo má kůlnu, a někde jen přístřešek. A všechno z toho má střechu, včetně domu, ze které se dá odvádět dešťová voda do nádrží, a později vodu využít na zalévání zahrady, ale třeba i na umývání auta, nebo kola po náročné vyjížďce. Ti šikovnější si napojí dešťovou vodu do nádržky na WC a ušetří při splachování.

IBC

Šetření vodou je stále aktuálnější, a to nejen z finančních důvodů, protože cena vody neustále stoupá, ale hlavně vody ubývá a je třeba využívat i tu, která na nás spadne z nebe. Pro sběr dešťové vody jsou ideální plastové nádrže, konkrétně IBC kontejnery.

IBC kontejnery mají standardizované rozměry, spodní část rozměrové odpovídá europaletám a mají tvarování, aby se daly nabírat vysokozdvižným vozíkem. IBC kontejnery jsou stohovatelné, takže nezaberou mnoho místa. IBC kontejnery jsou vybavené vypouštěcím ventilem a napouštěcím otvorem.

K IBC kontejnerům lze dokoupit řadu příslušenství. IBC kontejner příslušenství Schoellerallibert. Protože IBC kontejnery neslouží jen pro skladování vody, ale i pro oleje nebo chemikálie, je výhodné koupit si originální záchytnou vanu pod IBC kontejner, která zachytí případné úniky kapalin a zabrání kontaminaci podlahy či země pod IBC kontejnerem.

IBC kontejner

IBC kontejner by neměl chybět u žádného rodinného domku. Dá se totiž použít na jakékoliv kapaliny a používá se i pro tekutiny určené ke konzumaci. Vyrábíte-li si vlastní jablečný mošt z jablek z vaší zahrady, je IBC kontejner praktickou nádrží pro jeho uskladnění. Mnoho vinařství využívá IBC kontejnery k přepravě moštů, ale i vína. IBC kontejnery zachovávají hygienickou čistotu tekutin a materiál, z kterého jsou vyrobeny čili plast, nedá tekutinám žádné nežádoucí chutě nebo pachy.