Dnešní společnost

Co si představit pod pojmem společnost? Společnost je nějaká skupina jednotlivců, která je charakterizována společnými zájmy a můžou mít i svoji vlastní kulturu anebo instituce. Většinou si představíme společnost jako celý národ či občany státu.
Lidé, ruce, společný úspěch
Já se budu věnovat společnosti lidí těch mladších, o které se říká, že je špatná, nevychovaná, neslušná atd. Jelikož do této skupiny patřím také tak vám to popíši z pohledu, který vidím já. Musím přiznat, že to že je naše generace špatná je tak částečně pravda. Dnes většinou každý myslí jen sám na sebe, chce pro sebe jen to nejlepší, nejnovější a nejdražší. Nikdo dnes moc nemyslí na to, jak by mohl radikálně pomoci celé společnosti. Velkým problémem podle mě je, že většina dnešních mladých lidí si myslí, že můžou dělat co chtějí, že se jim nic nemůže stát a že je nic nemůže zastavit. Prostě že oni jsou ti jedineční na zemi, co si můžou dělat vše co chtějí. Je to podle mě docela dost velký problém, protože tito lidé jsou zvyklí na to, že jim vše projde a že vše bude jen podle nich. Umíte si představit, že by se u sebe postavili 3 nějací lidé a pořád si stáli jen za svým, cizí názor je nezajímal a pořád by tvrdohlavě prosazovali svoji pravdu. Jak by to asi dopadlo? Jedna možnost je, že by je to přestalo bavit a rozutekli se, další možností je, že by se neskutečně pohádali a skončilo by to nějakým napadením či vraždou. Tato verze je opravdu hrozná, děje se a myslím si, že v tom je ten největší problém.
Státní společnost, státy, mapa
Všechno ale vzniklo úplně banálně. Rodiče nebyli dostatečně přísní na to, aby svou ratolest vychovali. Tím pádem jsou jejich ratolesti zvyklí, že si to mohou na rodiče dovolit, protože ty jim to tolerovali a pak to zkoušejí na každého, a hlavně v tom trendu pokračují dále protože jakou výchovu viděli u svých rodičů, tak úplně stejnou budou praktikovat na své děti a ty zase na své. Jsem zvědav, jak to bude vypadat za několik let a jestli se tento trend změní anebo to bude pořád stejné. Jisté však je, že kdyby dnešní generaci viděl někdo z našich dalekých předchůdců byl by v obrovském šoku.