Investice se vyplatí

Česká ekonomika je na vzestupu, tyto slova slyší stále již několik měsíce. Ať se jedná o rádio, noviny nebo reklamy v televizi. Všude slyší pozitivní ohlasy ohledně koruny a pozici české ekonomiky v rámci globálního měřítka. To nás vede k tomu, že je nejlepší příležitost, jak si přivydělat a zužitkovat tak přebytečné finance, které můžeme mít k dispozici je investice. Často však většina populace netuší, do čeho peníze vložit nebo jak je vlastně zužitkovat.

skleněné mrakodrapy

Většina české populace věří, že nejlepší a nejstabilnější způsobem, jak zefektivnit své příjmy je vložit své peníze na spořící účty. Zde je však úrok z vkladu tak mizivý, že nám pouze pokryje míru inflace, která naše peníze znehodnocuje. To nám moc nepomůže v rámci zkvalitňování a zlepšování našeho života.

Pokud si chceme opravdu přilepšit měli bychom se poohlédnout také někde jinde. Často vídáme v televizi reklamy na spořící účty, které jsou propojeny s podílovými fondy. Společnosti se tak snaží propojit účty, které budí důvěru a jistotu s méně známy podílovými fondy. Ty však můžou být z dlouhodobého časového hlediska vysoce výnosné. Nemusíme být ani znalci ekonomického odvětví, nemusíme být spekulanti ani mít vystudované vysokoškolské ekonomické vzdělání. Jediné, co k úspěchu potřebujeme je dostatek financí.
mužské ruce

Podílové fondy fungují na jednoduchém principu, kdy vložíme peníze specialistovi, v tomto případě na podílové fondy, který má dostatečné vzdělání. Poté si vybereme za základě
akceptovatelného rizika, do jakého fondu chceme naše peníze vložit.
Zde dělíme riziko do třech úrovní:

· Nízké riziko

· Střední míra rizika

· Vysoká míra rizika

V rámci nízkého rizika vložíme peníze do fondů, které mají sice nízké úročení, tedy ziskovost, ale také máme záruku získání vložených peněz zpět. Pokud se zaměříme na střední cestu je zde optimální poměr cena/výkon. Tedy máme zde garanci získání vložených prostředků, ale také je zde poměrně slušné procento úročení. Vysoká míra rizika je nejvyšší hranice, jaké může investor dosáhnout. Není zde pojištěná žádná návratnost, ale toto riziko je vyváženo vysokou ziskovostí.