Jak nás může inflace připravit o naše peněžní prostředky

Inflace je jako zub času, zkrátka stane se a není proti tomu žádného léku – tedy kromě těch případů, kdy stojíme v čele národní banky a můžeme tedy s tou ekonomikou jakžtakž hýbat. Každopádně, pro běžného člověka je inflace velmi nemilá věc. Nenechá totiž ani kousek majetku nedotčený a je jenom otázkou času, než se inflace vyšplhá na takovou výši, že nás to i značně začne poškozovat. Například letos inflace snížila hodnotu veškerého vašeho majetku o 5 procent. Někdo si říká, že to zas není tak moc, ale když si vezmete, že to tak bude každý rok, tak si jenom spočítejte, že například za pět let se vám sníží hodnota majetku klidně o 30 procent, pokud by takový trend pokračoval. To už je přeci jen poněkud ostřejší než nějakých hloupých pět procent.
pracovní kolečko

Jak se proti inflaci bránit?

Existuje naprosto jednoduchý způsob, jak se proti inflaci bránit dostatečně efektivně, tak, aby se minimálně hodnota vašeho majetku nijak nesnižovala. Způsoby, jak proti ní bojovat jsou mnohé, mimo jiné mezi ně patří investice a investování. Říkáte si, jak je vůbec něco takového možné – no jednoduše, to co se ztratí nevyhnutelně na inflaci, tak vy doženete skrze zisky. Například pokud máte zřízený investiční fond, tak můžete skrze takový fond vykazovat ročně zisk například v rámci 2-3 procent a hned máte zmírněnou inflaci. Nezdá se to jako moc, ale pořád je to lepší, než aby váš majetek neustále upadal do nemilosti. A pokud se vám podaří vytřískat ještě větší zisky, tak to bude samozřejmě jenom lepší, protože vy nejen předstihnete míru inflace, ale zároveň také budete zvyšovat hodnotu vašeho majetku.
postava hračky

Proč není dobré otálet

Čím déle čekáte, tím menší máte kapitál, jedině, že by se snad změnila situace na trhu, kterou sice můžete sledovat, ale pouze jako vnější pozorovatel a občasný aktivní subjekt v něm nic moc nezměníte, alespoň sami ne – zvlášť, pokud nejste nějaký velký influencer a nedokážete ovládat ekonomické chování i jiných subjektů, než jste vy.