Řešení postelí z masivu s úložným prostorem v malých bytech

Každý si nemůže dovolit bydlet jako král, většina obyvatel Česka musí sdílet své soukromí v malých bytech panelových a činžovních domů a jsme rádi, že alespoň toto řešení se nám nabízí. Zařizovat jednu místnost s kuchyňským koutem znamená buď se řádně uskromnit, anebo zkusit něco neobvyklého, avantgardního, co se jako inspirace objevuje na některých specializovaných webech.
růže u postele

Ložnice pod vysokým stropem

Výhodu v tomto směru má mladá generace, je lépe pohyblivá, a tak pro ni nepředstavuje problém zařídit obývací pokoj s kuchyňským koutem ve stylu loftu, zvláště jsou-li tu k dispozici zvýšené stropy, což je ve starší bytové zástavbě takřka pravidlem. Lůžka blízko stropu mají rády i děti, jsou pro ně ideální dobrodružnou zábavou, a pokud se je podaří koncipovat jako větší plochu na hraní, tím lépe.
Postele z masivu s úložným prostorem lze umístit do místnosti i jako součást zad kuchyňské linky, a to není nutné přivolat na pomoc bytového architekta. Stačí jen vyhledat podobná řešení na webovém prostoru. V souvislosti s výstavbu atypického řešení, zvláště bude-li zasahovat až ke stropu formou zpevněné konstrukce, je nutné ještě před započetím prací provést výpočet statického zatížení podlahy, příček a stěn.
pokoj studenta

Moderní skleněná zástěna

Moderní jsou také skleněné příčky s posuvnými dveřmi, závěsem a bodovým osvětlením, které prostor přepaží velmi vkusně a zároveň vzdušně, a poskytnou dostatek soukromí. Rovněž nebrání průchodu světla, ať už se jedná o čiré sklo, nebo kouřové, či v barevných tónech.
Jestliže nelze příliš městnat nábytek do výšky, pokuste se alespoň využít prázdný prostor pod vašim lůžkem, přece jen jde o značnou plochu, kam lze uschovat sezonní oděvy a obuv, lůžkoviny a mnohé drobnosti. Nezapomínejte pouze na dostatečné větrání a únik přebytečné vlhkosti, matrace by neměla být přímo posazena na uložených předmětech, musí být usazena na lamelových nebo alespoň pevných roštech.