Vsaďte na sílu přírody

Poslední dobou se začali lidé odklánět od umělé výroby a začínají vsázet na design stvořený přírodou. Ať už se jedná o vodu, dřevo, nebo právě kámen, který je úžasným prvkem využívaným při stavbě i dekoraci domů. A že je na výběr!

kameny

Kamenné obložení

Zdi zdobené kamenem dnes již nejsou ojedinělým prvkem. Obkladový kámen venkovní https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni/ se využívá nejčastěji na fasády moderních domů. Lze jimi obložit část, nebo i celou budovu. Ať už vašemu srdci učaruje rula, pískovec, nebo třeba kvarcit, bude obložení vašeho domu vždy jedinečné, jelikož se nejedná o umělou výrobu, pouze zpracování dokonalosti, kterou již stvořila příroda. Navíc je to také velmi praktický prvek, protože jaký jiný materiál umí tak krásně odolávat působení přírodních živlů, jako právě kámen? Obkladový kámen vnitřní bývá využíván spíš jako doplnění interiéru. Kvůli vyšší ceně jej není vhodné využívat jako zdobení celých místností, spíše jako designový prvek. Často jej uvidíte třeba v obývacím pokoji, koupelně, nebo za kuchyňskou linkou.

kamenné obložení

Kamenné dlažby

V oblasti výběru dlažby je kámen rovněž velmi populární pro jeho životnost a snadnou údržbu. Ačkoliv může udělat skvělou službu jako prvek pro podlahu v sále nebo kuchyni, používá se především v exteriéru. Nejen že působí přírodně a jedinečně, údržba kamenných dlažeb je nenáročná a jejich životnost předčí vaše očekávání. Ať už toužíte po romantické kamenné cestičce napříč zahrádkou, terase ladící se zbytkem domu, nezničitelné dlažbě u bazénu, nebo třeba schodišti, na kterém vaše noha v zimě neuklouzne, s kamenem určitě nešlápnete vedle. Přemýšlíte-li o zvelebení vašeho domova kamenem, ale nejste si jistí, zda se hodí k designu vašeho interiéru, či exteriéru, či váháte na nad cenou, zkuste kontaktovat odborníky ve svém oboru. Například firma Stone Expert, která se roky specializuje na přírodní kámen, bude skvělou volbou.