Z čeho se vyrábí flipové obaly na mobilní telefony

Polyuretan jako eko-kůže a TPU

Když se řekne polyuretan, co vás napadne? Lidé znalí této problematiky na vás možná vychrlí celou řadu výrobků, ovšem některým lidem to nic neříká. A tak se sluší jim alespoň napovědět, že se z něj vyrábí např. matrace (molitan), sedáky na židle, polštářky, polstrování či pelíšky pro domácí mazlíčky. Polyuretan je ovšem poměrně flexibilní plast, co se týče jeho modifikace, zhotovují se z něj například obaly na mobilní telefony.

TPU – tato zkratka značí tzv. termoplastický polyuretan. Z něj výrobci obalů na mobilní telefony vytváří vnitřní část tzv. flipových pouzder pro Galaxy A70 modnimobil.cz, onu známou vaničku, kam mobil zapadne a je chráněn ze všech stran, kromě té přední. Někteří lidé mylně popisují, že jde o silikon, ale silikon to opravdu není.

dívka s mobilem

Eko-kůže – jakmile vložíte mobil do vnitřní vaničky z TPU, je dokonale chráněn před hrubším zacházením a nečistotou z vašich rukou a jde jen o to, chránit přední stranu – dotykový displej. O to se pak již postarají zavírací desky flipového pouzdra z eko-kůže.

Eko-kůže je opět polyuretan, tentokrát zpracovaný do podoby, která skutečně připomíná zvířecí kůži, ale pouze připomíná, nemá s ní vůbec nic společného. Společné jsou pouze některé vlastnosti a vzhled. K těm vlastnostem můžeme započítat zejména příjemný pocit na dotek, poměrně solidní mechanickou odolnost, dlouhodobou trvanlivost a také prodyšnost.

ženy na lavičce s mobilem

U prodyšnosti se na okamžik zastavme. Je velmi důležitá právě zde, u mobilních telefonů, protože kdyby pouzdro bylo zhotoveno z PVC, hrozilo by uvnitř srážení vodní páry do podoby vodních kapek a ty by pak mohly vniknout dovnitř mobilu pod dotykový displej a způsobit nějaký nebezpečný zkrat. Prodyšnosti eko-kůže se využívá i jinde, například u stélek dámské obuvi. Umíte si představit, jak nepříjemné by bylo chodit v botách z neprodyšného plastu?