Zdravý životní styl: Cvičení ani stravu neberte jako trest, vyplatí se to.

Leden měsíc dodržování

Ano, je to tak. Po Novém roce jsme nachystané vše změnit. Začneme se stravovat pravidelně a zdravě, zaplatíme si permanentku na cvičení. A dříve nebo později přijde den, kdy si řekneme: „A tak dnes nepůjdu cvičit, vždyť se nic nestane pro jednou.“ Ale stane. Pokud je důvodem pouze to, že se nám nechce, nebude se nám chtít i příště a přes příště. Ale co dělat, aby se nám vždycky chtělo? Zkuste chodit s kamarádkou, se sestrou nebo s mamkou. Jednoduše s někým, s kým se budete navzájem motivovat. A co ještě?

Důležitá je hlava

Pokud sledujete celou lekci hodiny a říkáte si, ať už je konec, pravděpodobně vám cvičení k ničemu nebude. Není to totiž trest. Berte ho jako součást vašeho životního stylu, udělejte si z pohybu koníček. Možná bude chvíli trvat, než najdete vhodný sport, pravděpodobně toho budete muset vyzkoušet víc.

cvičením_do_formy

Já jsem začínala na bosu a aerobiku. Potom jsem chodila do posilovny a skončila jsem u pilatek a jógy. Jógu si pořádně vychutnávám až poslední dva roky, kdy už dokážu dechem své tělo a mysl zklidnit a po cvičení se cítím odpočatě a plná energie. Nicméně někomu bude spíše vyhovovat dynamičtější cvičení, jednoduše to zkuste.

Vyvážená strava

A copak si pod tímto pojmem představit? Minimálně vás napadne, že nemáte čas počítat kalorie či podíl bílkovin a sacharidů. Ale nebojte. Dnes už existuje spousta internetových stránek, kde vám poradí kolik čeho jíst, aniž byste musela tvořit tabulky. Podívejte se na náš blog . Také si můžete nechat vozit krabičky jídla, což vám ušetří spoustu času, který byste strávili s přípravou jídla, nicméně vás to bude stát zase více peněz.

čerstvá_zelenina

Pro inspiraci je to dobré řešení například na pár dní nebo týdnů a posléze se můžete vrhnout na přípravu sama. Existuje i řada zdravých kuchařek. Ale pozor, platí to samé jako u cvičení. Neberte zdravou stravu jako trest. Přijměte ji jako svůj životní styl, díky kterému se budete cítit lépe.