Zip sáčky a pytle se vyrábí z různého materiálu a v mnoha velikostech

Každý z vás se jistě někdy setkal se zip sáčkem. Z jakých materiálů se vlastně vyrábí a kde všude je lze využít?

S jakými materiály se můžete setkat u sáčků a pytlů na zip

LDPE – nízkohustotní polyetylen – nejvíce výrobků na trhu je zhotoveno z tohoto materiálu. Jeho hlavní výhodou je zdravotní způsobilost pro veškeré lidské činnosti počínaje potravinářskou výrobou přes farmaceutický průmysl až k mnoha průmyslovým odvětvím. Zip sáčky se běžně prodávají pro využití v domácnostech a balíme do nich potraviny do mrazáku, skladujeme v nich ořechy a luštěniny, využíváme je pro skladování chemikálií, zkrátka všude tam, kde je nutné chránit uložené předměty nebo jejich okolí před pachy, prachem, vlhkostí a běžným opotřebením.

rýže v sáčku

HDPE – polyetylen vysoké hustoty – tyto výrobky nachází uplatnění u velkoobjemových pytlů pro transport a skladování větších a těžších předmětů, nejčastěji sypkých hmot. Znají je chovatelé domácích zvířat, kdy se v nich uchovávají granulovaná krmiva a steliva, uplatní se i ve stavebnictví pro skladování tmelů, izolačních a stavebních hmot a různých směsí. Výborně poslouží i v domácnosti pro uskladnění zeminy, sezonních oděvů a obuvi, hraček pro pískoviště, sportovních potřeb, předmětů a spojovacích součástí v dílně atd.

skladování chemikálií

Polypropylen – tenké fólie z polypropylenu se užívají pro ukládání dokumentů v kancelářích, pro rozesílání zboží v e-shopech, ovšem největší výhoda spočívá ve zdravotní nezávadnosti. Z polypropylenu se vyrábí i kuchyňské nádobí a v těchto sáčcích se dobře skladuje i pečivo. Můžeme je využít pro balení svačiny na cestách, pro balení potravin určených k dlouhodobému skladování. Jsou navíc velmi lehké a skladné.

PVC – výhodou polyvinylchloridu je vysoká pevnost, není to ovšem materiál určený pro práci s potravinami. Výborně poslouží pro transport těžkých břemen a ukládání nebezpečných chemických látek, např. bazénové chemie či stavebních hmot.