Nebankovní společnosti podají pomocnou ruku

Vlastní bydlení je pro mnoho Čechů nedosažitelným snem, i proto mnoho z nich míří s vidinou výhodného úvěru do bankovní společnosti. Jenže banky jsou v zadlužování svých klientů nekompromisní a ne každý tak na tíženou hypotéku dosáhne. Jejich přísné tabulky už předem určují, zda máte na takovou půjčku nárok či nikoliv, a proto pokud byť jen prstem jedné ruky dosahujete do skupiny tzv. rizikových klientů, s největší pravděpodobností odejdete domů s nepořízenou.

společné stěhování

S nepořízenou odejdete i v případě špatné platební morálky v minulosti. Stačí jediný negativní záznam v registru dlužníků a okamžitě je na vás pohlíženo jako na neplatiče a nespolehlivého klienta. Platební historii si přitom můžete pokazit zdánlivě banálními prohřešky, nezaplacený účet za telefon nebo dluh na zdravotním pojištění a malér je na světě. Rozhodně neplatí, že v registru dlužníků se objeví pouze osoby s několikatisícovými dluhy, které odmítají nebo zkrátka jenom nemohou splácet.

Už samotné schválení úvěru v bance je poměrně složitý proces, který trvá i několik týdnů. Pokud tedy sháníte menší či větší obnos peněz okamžitě, v bance rozhodně nepochodíte. I tak ale nemusíte zoufat, nebankovní společnosti nabízení rychlé půjčky, které vás zachrání několik dní před výplatou.

Když se k vám banky obrátí zády?

podpis smlouvy

Stále platí pravidlo, že bankovní společnosti patří mezi nejvýhodnější poskytovatele půjček. Ovšem trh už v dnešní době nabízí i jiné možnosti, jak se nakonec k vytouženému finančnímu obnosu dostat – nebankovní společnosti. Zpřísněním zákona o spotřebitelských úvěrech se tak de facto staly nebankovní společnosti rovnocennými konkurenty bank.

Nebankovní hypotéka bez registru americkahypoteka.cz, rychlé půjčky bez doložení příjmů…i na takové produkty můžete v nebankovním sektoru narazit. Takové produkty jsou pro klienty často daleko lákavější, pružnější a rychlejší.