Hledáte stále energii?


Jarní únava, letní vedra, podzimní deprese, dlouhá zima, stále je něco, co nás vyčerpává. Vysoké pracovní nasazení, náročná rodina, období zkoušek, to vše nás nutí k nepřetržitému soustředění a zvyšuje naše vnitřní napětí. A tady řada lidí začne přemýšlet ne o tom, jak zpomalit, ale jak se udržet stále nabitý energií. Ano, většina lidí začne hledat, způsoby, jak si dobíjet energii a jak se vybičovat k ještě větším výkonům a k větší výdrži. A jak to dělají? Někdo zkusí obyčejnou kávu, někdo zkusí energetické nápoje a někdo začne vyhledávat látky, které nejsou úplně legální. Ano, máme na mysli drogy, ať už zprvu ty lehké, či později už ty zakázané.

únava

Být stále v dobré náladě a plní energie, to není možné, ale řada z nás si myslí, že bez toho nebude dostatečně schopní, že nestihneme plnit veškeré úkoly, které na nás život klade. Místo toho, abychom si odpočinuli, dopřáli si dostatek spánku a zašli si na procházku do přírody, sáhneme k pilulkám, které nás umí nakopnout, ale dá se to dělat donekonečna? Nebudeme muset dávky zvyšovat? Nevznikne mi závislost? Tyhle otázky si v počátku nikdo neklade, ale měl by.

únava

Jedním z novodobých prostředků, který slibuje energii je kratom. Jenže i kratom má své plusy a mínusy. S kratomem si zahrávají i děti, protože zatím nepatří mezi zakázané látky. Chcete-li vyzkoušet kratom, měli byste věnovat čas prostudování článků o kratom dávkování. A pokud se rozhodnete pro jeho užívání, měli byste to držet na co nejmenších dávkách a počítat s tím, že tak jako na všem, co nám přináší euforii a pocit energie, vznikne časem i na kratom závislost. Máte neustále pocit, že nic nestíháte, že jste vyčerpaní, že vás nic nebaví? Dříve než sáhnete po zázračných pilulkách, zkuste zpomalit. Nic není tak důležité, že by to nemohlo den dva počkat. Uberte si povinností a věnujte čas sobě a relaxaci