Kdy přivolat na pomoc stěhovací firmu


Karel Gott vám v jedné ze svých písní připomněl, jak dobré je spolehnout se na své vlastní síly a schopnosti, důvěřovat sám sobě a zvednout si sebevědomí. Existují však v životě situace, kdy je správné navzájem spolupracovat a rozdělit práci tak, aby se jeden nedřel do úmoru a druhý se děsně nudil. Kupříkladu takové levné stěhování v Praze Odnes to, jen si vybavte, jak náročný proces to je, a co je s ním spojeno za komplikace, zařizování, extrémní fyzickou námahu, psychický tlak a stres v důsledku časového omezení atd.

stěhovák s krabicemi

Co vám při stěhování sebere nejvíce sil

A s čím vám může vypomáhat stěhovací firma?

Vyklizení pozůstalosti – lidé, kteří nám byli velmi drazí a opustili již tento svět, mohou svým příbytkem připomínat události, které s nimi máme prožité. Vyklidit takový byt může představovat pro rodinné příslušníky obrovské trauma. Je-li to i váš případ, vezměte si na památku jen pár drobností a ostatní nechte na lidech, kteří k tomuto místu a dotyčné osobě nemají žádný osobní vztah.

krabice na stěhování

Rozmontování nábytku – pro někoho rutina, pro jiného zdroj napětí, stresu a traumatických situací. Pokud cítíte, že je to nad vaše síly, přenechejte práci někomu jinému, kdo má potřebné nářadí, pomůcky, zkušenosti a znalosti, a kdo je také pojištěný pro případné škody. Většina stěhovacích firem demontáž a zpětnou montáž nábytku nabízí v oficiálním ceníku.

Velmi těžké předměty – svépomocí je stěhování výhodné hlavně u menších akcí, kdy popadnete do rukou několik krabic s oblečením, menší spotřebiče a elektroniku, sportovní potřeby, povlečení a pár dalších drobností a v autě s tažným zařízením nebo v kufru kombíku vše převezete na kratší vzdálenost. Komplexní vystěhování bytu velkého rozsahu, kde jsou ve hře i pračka, chladnička, koberce a mnoho nábytku, je pro toho, kdo není zvyklý na tento typ námahy, velkou zátěží. Zvažte spolupráci se stěhováky v takových situacích, protože vás ještě čeká vybalování a spousta administrativních úkonů spojených se změnou bydliště.