Pořiďte dětem zahradní altán


Máte je na očích – rodiče jsou obvykle klidnější, pokud ví, kde si jejich děti hrají. Nejde tu o to, abychom je hlídali kamerovými systémy, to nikam nevede a děti z toho mohou mít zbytečné trauma, ale jisté řešení tu je, a sice vhodný kout, kde je jejich aktivita bude bavit. Děti milují altány a různé podobné přístřešky, neboť jim připomínají střechu nad hlavou a zázemí. Mnoho dětí si také venku buduje různé úkryty, bunkry a další prostory, což není náhoda, ostatně, možná si sami vybavíte, že jste v dětském věku prováděli něco podobného. Zahradní altán https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany je vhodnou příležitostí nabídnout dětem takové prostředí pro hraní a zároveň víte, že je uvnitř altánu kdykoli objevíte.

zahradní altán v létě

Ptačí pozorovatelna – některé děti vůbec nemusíte motivovat k tomu, co mohou uvnitř altánu dělat, ale pokud přece jen chcete určitou inspiraci, mohla by vám posloužit třeba ptačí pozorovatelna. Ty se zřizují v České republice na březích rybníků a řek a lze odtud sledovat pohyb ptactva velice dobře. Pořiďte dětem dalekohled a uvidíte, že je tato činnost bude bavit.

altán v zimě

Skládání puzzle – puzzle nemusí být jen typickou zábavou v zimním období, můžete si skládačku vzít i ven pod střechu altánu a hrát si tam. Budete na čerstvém vzduchu, a pokud děti zatouží se trochu protáhnout, můžete s nimi vyjet na pár hodin na kole do přírody a pak se ke skládání puzzle zas vrátit.

Malování – vést děti k umění je chvályhodné a jednou z forem této činnosti se může stát výtvarný obor. Zahradní altán perfektně poslouží jako prostor, odkud máte jako na dlani zahradní květiny, keře a stromy, mohou se tu objevit různá zvířata, např. veverky, kočky od sousedů, ježci, hlemýždi, kuny atd. Děti samozřejmě mohou malovat i dům, zahradní chodníčky, jezírko, bazén a mnoho dalších inspirativních objektů. K malování jim postačí akvarel, fixy a pastelky, anebo docela obyčejný uhel nebo grafitové tužky.