Špatná společnost

Každému z nás se může stát, že se dostaneme do společnosti, kde se rozhodně nebudeme cítit dobře. Bohužel opravdu jsou společnosti lidí, kde se člověk nemusí cítit dvakrát příjemně a to zejména, pokud nemá rád to, co daní lidé dělají. Takový nekuřák se jistě nebude dobře cítit ve společnosti, kde všichni neustále kouří a nejsou schopni dát cigaretu od ruky.

Každý člověk by si měl vybrat, ve které společnosti by chtěl a ve které by nechtěl trávit čas. Může to člověka velmi ovlivnit a to zejména v jeho životě. Klidně může dojít k tomu, že člověk, který byl dříve nekuřák, se stane kuřákem, protože jej společnost tak ovlivní, že se bude chtít přizpůsobit, aby nebyl jediný, kdo nekouří.

Společnost je to, co může člověka ovlivnit, pokud se člověk nebude držet svého postoje a svých názorů. Právě proto by si každý měl vybrat takovou společnost, která by mu vyhovovala a to po všech stránkách.

dva kamarádi

Je možné, že takový člověk bude dlouho hledat, než najde společnost, která na něj nebude mít špatný vliv nebo jí okolí nebude považovat za špatnou.

Každý člověk by se měl zamyslet nad tím, s jakými lidmi se stýká. Je možné, že pokud si sednete a nad něčím takovým se zamyslíte, zjistíte, že na vás má okolí opravdu tak velký vliv, že nejste schopni se sami rozhodnout v tom, co chcete nebo co naopak nechcete.

kamarádské ruce

Pokud byste udělali to, že byste zvážili, že některé lidi necháte jít a nebudete se s nimi nadále stýkat, protože právě oni mají podíl na tom, proč fungujete tak, jak fungujete, uvidíte, že se začnete cítit mnohem lépe, protože najednou budete mít volnost a bude na vás, jak se například rozhodnete strávit den. Nikdo vám nebude říkat, co ten den máte nebo nemáte udělat, protože už tady nebude ten člověk, který by vás k něčemu nutil.

Zkuste si i vy najít čas a promyslete si, jestli by nebylo něco, co byste mohli s vašim životem udělat, aby byl mnohem lepší a nebyl tak řízený vašim okolím.