Barevná typologie žen

To, že vhodně zvolená barva nejen líčení, ale rovněž i oblečení podtrhnou krásu žen, je poznatelné na první pohled. Aby se cítily co nejlépe a netápaly při výběru vhodných odstínů, přišlo ku pomoci rozdělení do čtyř barevných typů. Pokud se žena rozhodne využít tuto službu, usnadní jí to rozhodování v následujících letech. Protože barevný typ se během života nemění. Nejlepším poradcem bývá odborník, který pomůže najít ten správný.

Jaký barevný typ je tato žena?

Základní odhad si může provést každá žena sama, pomocí šátku a zrcadla. Kdy si stáhne vlasy z obličeje a neutrálním šátkem si je přikryje. Aby nedošlo k ovlivněni, protože většina žen nemá vlasy v přírodním odstínu. A test by byl značně zkreslený. Protože celé testování a určování musí vycházet z vizáže, která není ničím přikrášlená. Takže si obličej určitě odličte. Jenom tak se dozvíte, jaký je váš barevný typ. Rozdělení do čtyř skupin, podle dominantních rysů, je jaro, léto podzim a zima. Z nichž každá, po hlubším rozboru, má ještě svoje podskupiny. Které ženám pomohou se zařazením. A usnadněním při nákupu zkrášlovacích prostředků a oblečení. 

Hledání barevného typu

Jarní typ představují ženy, které mají specifický broskvový odstín pleti. Barvu očí převážně zelenou, modrou či šedozelenou. A přírodní barvu vlasů slabě zrzavou až kaštanovou. Se zlatavým nádechem. Tyto ženy by se měly vyhnout oděvům v ryze černé a bílé barvě. Lichotivé jsou světlé a jemné barevné odstíny. Letní typ žen má tváře narůžovělé a vlasy od blond po tmavě hnědý odstín. Oči jsou ve většině nejsou barevně výrazné. A stejně tak by mělo být voleno i oblečení. Pro Podzimní typ jsou charakteristické teplé odstíny. Jak pleti, tak vlasů. Výrazné oči jsou poznávacím znamením tohoto typu. Oblečení, jak už označení prozrazuje, by mělo být v přírodních odstínech spadaného listí. Zimní typ jsou často ženy, které mají porcelánově bledou pokožku. Ale zároveň do tohoto typu patří i ty s tmavším odstínem pleti. Výrazné oči, od modrého odstínu po černý. Tomuto typu žen sluší kontrastní a výrazné odstíny. Dokonce i neónové barvy je možné nakombinovat jak s černou, tak i čistě bílou, fialovou, ostře modrou.