Dle čeho nakupovat zimní obuv?

Zima je v plném proudu a přináší sebou i velké nákupy v podobě zimního oblečení. Zatím co v létě se rozhlížíme po lehkých a vzdušným botách, v zimě musíme především myslet na několik zásad. Jaké to jsou?
–       Materiál
Zimní obuv sebou musí přinášet pevný a kvalitní materiál. Myslete na to, že v zimě dáte botám více zabrat než je tomu v létě, proto zvažte do čeho obujete vaše nohy. Mělo by se jednat především o nepromokavý materiál.
zimní obuv
–       Teplo
Zatím co v létě se vám noha většinou větrá, v zimě dbejte na její odolnost vůči mrazům. Její povrch má být pevný a její vnitřek teplý neboli zateplený. A nejlépe takový, aby teplo dokázal i delší dobu udržet, takže žádné umělé výplně.
–       Odolnost
Zima sebou přináší i nepříjemné proměnlivé počasí, kdy jednou sněží, jindy prší a venku je pak pěkná spoušť v podobě těchto dvou skupenství. Vsaďte na kůži a zjistíte, že se do vašich bot, žádná voda nedostane. Důležité je být v suchu!
–       Výška
Kotníčková obuv je sice praktičtější, ale v zimě se tím řídit mnohdy nedá. Sami nevíte kolik sněhu napadne a jak moc se vám bude dostávat do bot. Myslete na to pořídit si vysoké boty, které zahřejí i část vašich nohou.
–       Podpatek
Vyhněte se extravaganci. Vysoké podpatky a jejích úzké provedení vám mohou z velké míry jenom uškodit. Náledí, sněhem pokryté chodníky a možnost pohybu v zimě, bude hrát jenom proti vám.
boty od sněhu
–       Zip versus Šněrování
Možná se v tomto směru ani neohlížíte, ale je to více podstatné zaměřit svoji pozornost na způsob nazouvání, než si myslíte. Zatím co zip je praktičtější a pobere více uzavíratelnosti, šněrování vám s nástupem zimy často mrzne a mnohdy se trhá. Navíc propouští více zimy do vašich bot. Co se týče bot, které se jednoduše navléknou na nohu, jsou i nejsou dobrou variantou. Časem se totiž roztáhnou a povolí a tým vám nechtěně taky provzdušní celou botu.
Jelikož zimní obuv nepatří mezi levné investice, nepropadněte s prvním roztálým sněhem hned jarní náladě.Porozhlédněte se po obchodech s výprodejem letošních kousků, které seženete často i za poloviční cenu. Buďte předvídavý a hlavně připravený na následující zimu, do které nastoupíte se suchou a teplou nohou ve vašich kvalitních a hlavně levných botách.