Odstraňte ze svých domovů příčiny způsobující únavu

Faktory způsobujíc únavu ve vašem bytě
nedostatek světla-žaluzie jsou skvělým vynálezem, zajišťujícím dostatek soukromí a zatemnění ve večerních a nočník hodinách. Pokud je ale přes den necháváte stále stažené v horizontální poloze a pouze je pootevřete, pohybujete se po příchodu z práce po setmělé kobce. Mnoho lidí tak sáhne spíše po vypínači umělého osvětlení, i když to vzhledem k dostatku světla venku ani není nutné. Vlastně si sami zkracujeme tímto způsobem den a dáváme únavě šanci. Pusťte do bytu co nejvíce světla!
koukání skrz žaluzie
nedostatek čerstvého vzduchu-i když se snažíme po probuzení vyvětrat pokoj, ve kterém spíme, jedná se spíše jen o krátkou výměnu vydýchaného vzduchu, o ostatních místnostech bytu nemluvě.
Snažte se tedy udělat alespoň jednou denně v bytě pořádný průvan, zejména po skončení vaření.
 
osvěžovače vzduchu-omezte jejich použití na koupelnu a toaletu. Jejich těžké vůně, které se navíc často v různých pokojích spolu mísí, vám přinesou maximálně bolesti hlavy a únava je tu!
 
vysoká pokojová teplota-její regulace je velmi důležitá pro boj s únavou. Neměla by přesahovat 22 °C, a v ložnicích bychom ji měli držet ještě o tři až čtyři stupně níže. Její regulací mimochodem navíc ušetříte.
 žena na kovové posteli
Elektronika-lidský mozek vnímá podprahově jako rušivý moment spoustu zvuků, které si vlastně ani neuvědomujeme. Jedná se například o zapnutý počítač, na kterém nikdo nepracuje, ale jehož větrák neustále ochlazuje zařízení. Dále je to rádio, nebo televizor, které nikdo nesleduje. Do těchto faktorů překvapivě spadá i monotónní tikot hodin, a dokonce i domácí vodní fontánky, které svým bublavým zvukem spíše uspávají.
 
 Pokud se právě rozhlížíte kolem sebe a nacházíte některé výše zmiňované faktory způsobující únavu, není nic jednoduššího, než se jich rázně zbavit. Výsledky se jistě dostaví brzy, a vy se bude cítit daleko lépe.