Vysněné cestování

Cestujete rádi? Myslím si, že opravdu nenajdu na zemi člověka, který by mi řekl, že nerad cestuje. Tedy ale abych byla upřímná a přesná, tak bych se spíše měla zaměřit na ty starší lidi. Protože právě jsem si uvědomila, že mezi těmi staršími lidmi to právě tak funguje, že neradi cestují. Vím, že jsem před chvilkou řekla, že jistě každý rád cestuje. Ale to, co jsem se dozvěděla od své babičky, tak to asi všechno vylučuje. Například moje babička mi řekla že by nikdy nechtěla cestovat. Babičce je osmdesát dva let. A možná sice chápu, že už cestovat nemůže kvůli zdraví, tak to přeci neznamená, že by nechtěla?

Cestování je můj koníček.

Jenomže ona mi sama řekla, že cestování ji opravdu nikdy nelákalo. A tak jsem se jí zeptala, jestli by opravdu někdy nechtěla cestovat k moři. Ona se sice chvilku zamyslela a řekla, že by se k moři chtěla podívat, ale jenom kvůli tomu, aby viděla moře. Že by jí jinak nezajímalo žádné opalování nebo koupání. Prý by jí stačilo, kdyby byla deset minut u moře a smočila si nohy.

Mám moc ráda přírodu.

Nevím, jestli se tomuto dá říkat cestování nebo ne. Nicméně je ale fakt, že asi ti staří lidé moc neradi cestují. I když samozřejmě jsou taky výjimky. Mně je třicet dva let. A musím vám říct, že já bych cestovala opravdu asi každý týden. Každý týden bych byla alespoň jeden den v jiném státě anebo alespoň městě. Nicméně ale moje finanční situace a taky čas mi to nedovolí. Možná si říkám, že kdybych vyhrála hodně peněz, tak se seberu a na rok pojedu cestovat přes celý svět. A vás láká cestování jako mě? A kam byste chtěli nejraději jet, co vás láká? Mě nejvíce lákají exotické destinace, hlavně mám v plánu Dubaj. Ta mě naprosto fascinuje a já vím, že alespoň jednou v život se tam podívám. Chtěla bych tam někdy s přítelem, ale až si nějakého najdu. Zatím si užívám samoty. A taky mám v plánu, že jednoho dne bych chtěla se taky projet na lodi. Alespoň dva dny se plavit na lodi a jen se tak válet a na nic nemyslet.