Investice skupiny PPF

Už v roce 1991 založil Petr Kellner s kamarády společnost „Správa prvního privatizačního fondu“. Různými aktivitami se tato společnost dostala na výsluní a z několika korun a nápadu má nyní majetek čítající ke třiceti osmi miliardám eur.
Tato skupina má mateřskou společnost Bestsport, a právě ti všichni se zasloužili o výstavbu menší O2 Arény. Na místě, kde měly být tréninkové prostory tak vyrostla hala, která mimo několika, splňuje hodně náročné požadavky.
Koncert v Aréně
Jen v rychlosti se podíváme, co vlastně je ta nová hala zač.
Je to dílo architekta Martina Vokatého, který nějak zapomněl na požadavky sportovců – atletů a vymyslel příliš nízký strop. Ten je ve výši pouhých třinácti metrů, a tak se zde nebudou pořádat oficiální závody ve sportovní gymnastice. Škoda. Ale to nic nebrání tomu, aby zde již neproběhl koncert a další se chystá. Halu tak „zajede“ skupina Kabát. Do hlediště se vejde čtyři a půl tisíce diváků. Ovšem jsou zde další místnosti, kde se jich vejde stejně.
Kritikové halu nešetří. Poukazují například na chybějící držáky na kelímky a vyčítají hale jistou strohost.
Toto odmítá pan ředitel Josef Schaffer. Ten prohlásil, že celý objekt je primárně určen k pronájmům na různé akce, a proto nemá smysl jakkoli interiér zdobit. To je čistě na pořadatelích, kteří si s tím musí sami poradit. Tentýž muž také prozradil výši investice a její návratnost. Ta prý bude nejdříve až za šestnáct let.
Budova O2
To však nemusí skupinu PPF vůbec mrzet, protože má soustu dalších želízek v ohni, a dalších výdělečných investic.
Staví například další čtyř hvězdičkový hotel, a to právě v blízkosti O2 Arény. Bude mít tři sta pokojů, takže nejde o žádného drobečka. A mimochodem je poblíž i budova plastické chirurgie, kam jezdí zahraniční hosté. Že by náhoda? Ne, to jistě ne. Takže je jasné, že PPF se budoucnosti obávat nemusí.